Nedělní čtení – týden č. 33/2013

Co nového se objevilo na webu o budování zpětných odkazů v (nejen) minulém týdnu?

Předně tu mám nějaké resty z tuzemska. Jak napsat nabídku na guestblogging popisuje Filip Podstavec, jehož nadějně vypadající projet Guestblogging bohužel pomalu umírá zaplaven českými „SEO články“. Jaké máte zkušenosti s s navazováním tohoto druhu spolupráce u nás? Za mě zatím nic moc, ale místy se blýská na lepší časy.

Marek Hnátek minulý týden vyzpovídal vybrané osobnosti marketingové a SEO scény u nás zajímal se o jejich názor na SEO, linkbuilding a inbound.

Rychlé srovnání eshopových řešení Shoptet a Prestashop na začátku srpna spáchal Pavel Ungr. Rozhodl se vyvrátit i tvrzení, že k indexaci stránky ji stačí navštívit prohlížečem Chrome.

Pěkné tipy, jak budovat zpětné odkazy pro menší podnikatele, přináší v infografice Vertical Measures. Sice mimo jiné doporučují dávat zdarma produkty, nebo služby, což odporuje oficiálním pravidlům Google, ale jinak jsou tam dobré nápady, které se vyplatí si poznačit a zkoušet klientům nabízet.

Cornwall SEO píší o tom, jak při oslovování partnerů využít odmítnutí ve svůj prospěch. Hezké, motivační, filosofické. Tamtéž najdete i ukázky a nápady na newsjacking podle právě aktuálních témat.

Zabije Google PR agentury? Na to se ptá TopRankBlog.com.

Doporučíte nějaké články, co mi unikly? Co zajímavého jste četli vy?

Zdeněk Dvořák
Na webu publikuje od roku 2001. Postupně se dobral až k linkbuildingu. Jinak také DJ, tatínek a slábnoucí rýpal. Sledujte mě i na Google+ nebo Twitteru.

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *