Zpětné odkazy zdarma č. 7 – věnuj svůj um

Už je to více, než rok, co jsem publikoval nějaký tip na zpětné odkazy zdarma a je na čase tento seriál oživit. Dnešní doporučení bude pro profesionály všeho druhu, co se nebojí věnovat svůj čas jiným zdarma.

Existuje totiž hezká online služba, kde můžete, pokud něco doopravdy dobře umíte, nabídnout své schopnosti a čas neziskovým organizacím. On služba se jmenuje Umsemumtam a v současnosti sdružuje 300 neziskových organizací a skoro 500 registrovaných profesionálů ze všech oborů.

Um Sem Um Tam logo

Každá neziskovka i profesionál zde má svůj profil, v němž můžete mít odkaz na Vás web a sociální profily. V systému si vyberete, které obory aktivit neziskových organizací vás zajímají a definujete své schopnosti. K nim vám poté chodí e-mailem notifikace na nové výzvy.

Profil vám také pomůže s osobním brandingem, stránka má titulek s Vaším jménem a zapojení do takových aktivit určitě podpoří váš kredit, pokud si na vás někdo bude hledat reference. Samozřejmě reference bude o to lepší, čím víc aktivit pro neziskovky vykonáte, všechny jsou totiž vidět ve vašem profilu.

Umsemumtam.cz je postavena i na určité gamifikaci, kdy za veškeré aktivity získáváte určitý počet bodů a neziskovky i profíci jsou řazeni do žebříčků.

Registraci bych vám doporučil pouze v případě, že byste opravdu chtěli nabídnout své služby a vykonat čas od času daňově nezvýhodněný dobrý skutek. Benefitem pro ty aktivní budou i nové kontakty, protože na kontaktech stojí zase obchodní svět. Jdete do toho?

Zdeněk Dvořák
Na webu publikuje od roku 2001. Postupně se dobral až k linkbuildingu. Jinak také DJ, tatínek a slábnoucí rýpal. Sledujte mě i na Google+ nebo Twitteru.

Komentujte článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *