Vše o budování zpětných odkazů

Ahrefs má konečně nový SEO Toolbar!

Původní Ahrefs lišta už dlouho potřebovala vyladit. Neukazovala totiž nová data, která Ahrefs do svého systému přidali. To se dnes změnilo. Jaké jsou novinky?

Instalace z oficiálních úložišť
Rozšíření tak neopruzuje při spuštění s vývojářským režimem:)

Počet rankujících slov

Přidali konečně data o počtu rankujících slov pro doménu i URL (ikona KW), ale bohužel stále pro všechny vyhledávače dohromady. Výhodou je, že se na jeden klik dostanete k detailu těchto dat, kde už si požadovanou zemi vyberete.
Počet slov v SERP Google pro URL i doménu
Počet slov v SERP Google pro URL i doménu

Tady bych vás rád poprosil, abyste podpořili můj návrh na přidání volby pro zemi při ukazování počtu slov v SERP Google v systému, kde se hlasuje pro novinky v Ahrefs. Hlasování je zde: https://ahrefs.canny.io/batch-analysis/p/add-country-filter-for-keywords

Odhady návštěvnosti
Přidali také data o odhadované návštěvnost z vyhledávání (ikona ST). Hodnota se ukazuje, i když je rozšíření neaktivní.
Odhadovaná návštěvnost z vyhledávání na Google
Odhadovaná návštěvnost z vyhledávání na Google
Okamžitě viditelný Domain Rank

Ikona rozšíření ukazuje červeně Domain Rank. Za sebe upozorňuji, že to je metrika pro velmi hrubou orientaci a musíte na ni aplikovat následně ještě selský rozum. Ne každý web s vysokým DR má potenciál nabídnout silný link.

Fajn je, že metrika je vidět, i když je rozšíření částečně neaktivní. Ostatní data načítá pouze v případě, že na něj kliknete.

Domain Rank vidíte přímo v ikoně rozšíření
Domain Rank vidíte přímo v ikoně rozšíření

Objemy hledání v SERP

Při zapnutí rozšíření ve výsledcích vyhledávání uvidíte přímo u boxu pro dotaz objem hledání pro daný dotaz. Nechybí také obtížnost slova (interní metrika Ahrefs) nebo CPC. Počet hledání se pochopitelně liší pro jednotlivé země, ty můžete přepínat v nastavení rozšíření.

Ahrefs má konečně nový SEO Toolbar! 1

Kde stahovat

 

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů