Linkovací služby

Dalším relativně dobrým zdrojem pro získání zacílené návštěvnosti mohou být linkovací a záložkovací služby. V tuzemských podmínkách nás většinově zajímá česky mluvící návštěvník, proto se zaměřuji na české služby Linkuj, Topclanky a Jagg, ze zahraničních služeb používám pouze ty, u nichž nejsou odkazy opatřeny atributem nofollow a lze měnit text, na nějž je odkaz vázán.

Ne všechna témata jsou pro návštěvníky linkovacích služeb atraktivní, proto umísťování odkazů v nich nemusí být vhodné pro všechny. Mezi přitažlivější určitě patří alternativní témata jako jsou gadgets, móda nebo naopak masový bulvár. Atraktivními odkazy lze do eshopu přivést i stovky návštěvníků navíc a výsledek těchto návštěv lze leckdy poznat i na zvýšeném počtu objednávek.

Linkuj.cz - screenshot
Tuzemská linkovací jednička Linkuj.cz

Z hlediska pohybu ranků Vaší prezentace jsou tyto služby nepřínosné, většina služeb opatřuje odkazy atributen nofollow. Vzhledem k jejich okamžité indexaci roboty vyhledávačů může být ale Vaše stránka z pohledu hledajících dostupná ještě dříve, než ji samotnou navštíví crawler a nofollow odkazy navíc podporují přirozený dojem z nárůstu počtu zpětných odkazů.