Že je trvalé přesměrování pomocí stavového kódu 301 nejlepší variantou při změně protokolu z http na https, o tom není sporu. Já, ale i třeba Lukáš Pítra jsme narazili na situace, kdy přesměrování bylo z nějakého důvodu provedeno pomocí dočasného redirectu, tedy jako 302.

U mého případu jsem v datech neviděl žádný propad viditelnosti na Seznamu. K tomu se vyjádřil i tým hledání na Seznamu, kterého jsem se ptal na Twitteru.

Dnes téma nadhodil i Lukáš a podle odpovědi Dušana Janovského ze Seznamu se dá soudit, že negativní důsledky použití stavového kódu 302 budou jiné, než propad viditlenosti.

Co udělá při přechodu na https použití 302 místo 301 na Seznamu? 1

I když to zní slibně, držte se určitě nejlepších doporučených postupů. To je v tomto případě vždy kód 301. To odpovídá i jeho významu. V případě změny protokolu na https jde o trvalou změnu. Kód 302 (vysvětlení na Wiki) odpovídá dočasnému přesunu. A i když vyhledávače už mnohokrát prokázaly, že u častých bych umějí pochopit skutečný stav (jako třeba u duplicit www/bez www), nemá smysl to pokoušet. Jde přece o peníze:)

Stejně k tomu podle Johna Muellera přistupuje i Google (zdroj zde). Ten navíc doporučuje použít 302 v případě, že si chcete úspěšnost přesměrování předem otestovat.

Seznam navíc tvrdí, že u něj je 301 stejná, jako 302, co se týká přenosu hodnocení obecně.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!.

.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here