Vše o budování zpětných odkazů

Další systém na prodej obsahu – Články v aukci

Narazil jsem včera na další tuzemský pokus o prodej textového obsahu pro weby. Po zatím bohužel mrtvém Guestblogging.cz se o podobnou věc pokouší i systém Články v aukci. Jaké jsou mé první dojmy?

Články v aukci, jak je z názvu patrné, je aukční systém, do nějž mají copywriteři vkládat své články a prodat je nejvyšší cenové nabídce. V každé aukci vždy vidíte pouze část článku, profil a hodnocení autora, zařazení do kategorie a obří počítadlo, které odvádí pozornost od všeho ostatního na stránce.

Články v aukci

Vzhledově se systém podobá například PayPost.cz, nejspíš běží na podobném koupeném software. Přestože je nově spuštěný, ve spodní liště nabízí svědectví spokojených autorů, což na mě nepůsobí dobře, nejspíše budou vycucané z prstu. Snad jen Albert Einstein se svou referencí potěší a pouze vtipné řešení při nedostatku referencí by bylo lepší volbou.

Meme článek

.

Uživatelský účet je  jeden a spojuje tedy jak nákupní, tak prodejní funkci. Kromě sledování aukcí můžete sledovat i jednotlivé kategorie, aby vám neunikly novinky. Zakoupit můžete i VIP účet, jehož výhodou má být možnost si prohlížet již vydražené články. Informace o VIP účtu jsou však rafinovaně v sekci Nápověda:)

V systému jsou zatím pouze tři články. Kvalita mi nepřijde nějak valná, což bude dle mého hlavní problém systému pro ty, co by chtěli koupit článek na vyšší úrovni pro svůj vážně míněný projekt. Nevěřím, že soudný kvalitní autor bude psát text do šuplíku a pak doufat, že jej někde prodá. Stává se, že máte text dojednaný pro nějaké umístění, z čehož nakonec sejde a pak může být aukční systém řešení. Jako první volbu pro autory to však vidím spíše bledě.

Co byste si mysleli o článku, začínajícími perlou: „Známe opravdu mnoho různých bylinek a rostlin, které lidem pomáhají k lepšímu a zdravějšímu životu. Tyto bylinky mají jednu společnou věc, a to zejména jejich prospěšnost pro lidské zdraví.„? Opakování jednoho sdělení ve dvou větách, zbytečné vycpávky – když je společná jedna věc, pak to určitě není zejména – to je prostě známka low cost obsahu a tady možná Články v aukci uspějí. Takto postavený blábol napíši z hlavy za 15 minut, základní aukční cena je 300,- Kč. Pro studenta, který hledá přivýdělek, nebo majitele MFA/affil webu, kterému na návštěvníkovi nesejde, je to ideální řešení.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

4 komentáře

  • Osobně jsem na českém trhu vůči podobným systémům skeptický. Máme copyhat.cz, asi čtyři PPP systémy (z nichž podle mě pořádně šlape jen placla), webtrhy a na copywriting.cz se rovněž chystá jakési tržiště pro CW. Na druhou stranu mě překvapilo, že na Články v aukci už nějaká nabídka je (poptávka je věc druhá). Za sebe bych viděl asi jediné užitečné využití – když klient nepřevezme/neuhradí články, šlo by je tímto způsobem prodat. Otázka je za kolik…

  • podľa mňa aby sa presadil ďalší systém na českom trhu nie je reálne, a nejaké článkysú v systéme iba preto že prvým 20 autorom sľubujú ako odmenu 500 kč

  • Pro český trh je už těchto PPP systémů moc (začátkem září byl spuštěn ještě printblok.cz) a jediný efekt to má, že se tříští fokus. Takže jak psal Martin, zajímavé obraty dělá pouze placla.cz (ale přímý odběr ješte zajímavější), takže většinou nemá cenu paběrkovat se poptávkami v ostatních systémech

    ČlánekVaukci.cz myslím nebude mít uplatnění, ideální není ani cena, 300,- bych za text pro MFA nedal, nevyplatí se to. Pro affil web naopak chci daleko kvalitnější text, než úvodem zákazníka unudit znalostí „různých bylinek a rostlin“ 🙂

  • Podle mě, je tento systém v naší zemi ojedinělý, všechny jsou dělány na systému poptávka – text, tento téměř pouze na prodeji textů.

Vše o budování zpětných odkazů