Vše o budování zpětných odkazů

Data o aktualizacích algoritmů v Collabimu? Yes!

Nedávno jsem při řešení jednoho odkazového profilu dostal nápad. Měření pozic bývá některými zavrhováno, ale při snaze vyřešit penalizaci jde o ideální indikátor. Pokud máte záznamy  o měření z minulosti, může vám křivka v Collabimu ukázat, kdy nastal problém. Napsal jsem tedy Jirkovi, jestli by se do grafů pro jednotlivá klíčová slova v Collabimu daly doplnit údaje o datech známých updatů. A jak to dopadlo?

.

Doposud to vypadalo při pohledu zpětně takto. Sledovaná fráze dostala na prdel od Tučnáka už roce 2012 a penalizace zmizela a konci roku 2014. Když máte dobrou paměť, budete vědět, o co šlo. Případně se zeptáte svého oblíbeného vyhledávače.

Fráze a URL zasažená Penguinem a odstranění v čase.
Fráze a URL zasažená Penguinem a odstranění v čase.

Nově to ale bude vypadat jinak a možná už to ve svých účtech vidíte taky. K horizontálním vlnám přibyly vertikální čáry doplněné o názvy aktualizací nebo jiných změn ve vyhledávání. Pokud tedy řešíte slabé nebo dokonce žádné výsledky některých stránek nebo frází, nově si nebudete muset pamatovat všechna data aktualizací sami, ale Collabim v tom pomůže.

Aktualizace algoritmů v Collabimu
Aktualizace algoritmů v Collabimu.

Co dodat? Jirko, děkujem! Data jsou čerpána z přehledu změn algoritmů u Seznamu na webu agentury Roberta Němce a na webu MOZ.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

4 komentáře

Vše o budování zpětných odkazů