Duplicity na úrovni URL hledají všichni SEO specialisté, když začnou pracovat s webem, co už běží. Jako hlavní důvod se bere, že taková duplicita tříští odkazový profil. Jak to může vypadat v praxi?

Nevím, jestli jste už narazili na nový módní trend nazvaný megíny. Stručně a jasně legíny pro chlapy. Chvilku se oklepejte, slabší povahy si dají panáka a můžeme pokračovat.

Megíny rozjeli dva kluci v Americe a pořídili si k nim shop, který najdete na adrese Meggingsman.com. Ať už jim stavěl kdokoliv, technické řešení není moc šťastné, jak si můžete všimnout ze stavby URL podstránek. Klasickou duplicitu zde představuje stejný obsah na adrese http://meggingsman.com/http://meggingsman.com/index.php.

A protože jsou megíny dost ujeté na to, aby se jim dostalo slušné mediální pozornosti, kluci nasbírali docela rychle odkazy ze 155 domén. Většina jich vede na homepage, ale 19 domén odkazuje na verzi s index.php. A nejsou tam špatné kousky, najdete mezi nimi třeba Huffingtonpost nebo BT.com.

Domény okdkazující na na http://meggingsman.com/index.php/
Domény odkazující na na http://meggingsman.com/index.php/

Naštěstí pro ně se jedná o homepage, kterou nicméně na rozdíl od podstránek nemají ani ošetřenou přes rel=canonical. Bohužel takový odkaz někdo najde (typicky významnější zdroj) a publikuje jej web a z něj to přebírají další. Na přímého návštěvníka to vliv nemá, ten najde, co najít má, ale proč si tříštit sílu odkazů, po kterých všichni tak touží, zbytečnou chybou, které se ale tak často dopouštějí tvůrci webových stránek.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!.

Duplicita

 

.

6 KOMENTÁŘE

    • Google takovéto případy nějak sám kanonizuje, otázka je jestli převádí link juice nebo ke ztrátě hodnoty odkazů dochází. A samozřejmě, pak další otázky pro weby v ČR. Jak s tím zachází Seznam.cz?

      • Podle Dušana, co na něj odkazoval Andre, v případě přirozené duplicity Google s kanonizací připočítá i odkazy zástupci celé skupiny. Když už ale teď víme, že i 301 přenese skoro vše, jsem osobně za toto řešení.

  1. Tohle je špatná ukázka. Tohle je totiž shop, který ani žádné „SEO“ nepotřebuje, mají unikátní produkt, který si dělá reklamu prakticky sám a linkbuilding je jim u zadku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here