Vše o budování zpětných odkazů

Google odstranil klíčová slova z vyhledávacích dotazů přihlášených uživatelů

Google pod záminkou ochrany soukromí uživatelů odstranil data z vyhledávacích dotazů pro výsledky hledání těch uživatelů, kteří jsou přihlášení ke svému Google účtu. Nalogované uživatele Google přesměruje na https verzi vyhledávání a data ze zabezpečeného (SSL) hledání nebudou dostupná (nejen) v Google Analytics. Jedná se o poměrně velkou změnu, která bude mít podle mého zásadní dopady.

Hůře měřitelné ROI

Investujete do optimalizace stránek a doposud jste měli možnost si návratnost těchto investic relativně slušně spočítat. Nově bude část trafficu z organického vyhledávání nedostupná, resptive budete pouze vědět, že návštěvník přišel ze SERP Google. Přestože Google tvrdí, že by se změna měla ovlivnit výsledky ve výši ne větší než jednotky procent, nemyslím si, že je to pravda. Služby Google používá značné množství uživatelů a většinou jsou pro přístup k nim přihlášeni. O výsledcích jejich hledání se už skoro nic konkrétního nedozvíte. Proč píšu skoro? Stále ještě můžete využít Google Webmaster, kde je k dispozici Top100 hledaných frází k vašemu webu. V Google Analytics uvidíte tato data označená textem (not provided).

Proč to Google dělá?

.

Oficiálně ochrana soukromí, čemuž lze ale věřit těžko. Za změnou lze cítit spíše snahu přisměrovat investice obchodníku z webu do PPC namísto do SEO, resp. linkbuildingových aktivit. Data o vyhledávacích frází totiž u PPC dotazů zůstanou zachována, takže jaképak soukromí. Money first:)

Řešení

Některé placené analytické nástroje se pokusí možná přijít s nějakým řešením, jak naznačují různá prohlášení na webu. Vše nakonec ukáže až čas.

Doporučená četba

Google To Begin Encrypting Searches & Outbound Clicks By Default With SSL Search
Search Query Data Removed for Logged in Users
Google SSL encryption for search queries: the experts‘ view

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů