Vše o budování zpětných odkazů

Jak nepořizovat odkazy

Takřka každý den narazím na otřesné nabídky nabírání zpětných odkazů. Společným znakem je jev, kterému říkám balíčkovost. Balíček obyčejně vypadá nějak takto: Za XY peněz zajistím několik set nebo x tisíc odkazů. Může se taková investice vyplatit?

Abych byl konkrétní, vezmu za příklad nabídku z diskusního fóra WebFair. Jeden z diskutujících zde nabízí, že prolinkuje zvolený web z více než 800 diskusních fór za 500 Kč. Jako referenci přikládá odkaz na fórum webu quantumperception.net, kde takový odkaz už je.

Jak nenabírat odkazy z diskusních fór.
Ve vzduchu je cítit spam...
.

Pokud uvidíte nebo dostanete takovou nabídku, zbystřete. Jedno ze základních pravidel (nejen) současného linkbuildingu zní – kvantita není podstatná, počítá se kvalita. Rozeberu to na právě na příkladu reference z této nabídky, kde  ukázaný zpětný odkaz nemá žádný přínos a uvedu proč.

  • Doména quantumperception.net nemá žádné ranky.
  • OpenSiteExplorer na tuto doménu ukazuje pouze dva zpětné odkazy ze stránek, jejich adresa aktuálně ukazuje status 404.
  • Stránka s konkrétním příspěvkem nemá žádné ranky a podle dostupných odkazů na ni nevedou žádné zpětné odkazy.
  • Celé forum je plné spamu. Jiný obsah tam není.

Z výše uvedeného se dají vyvodit dvě skutečnosti. Z takové diskuse k vám nikdy nedorazí návštěvník. Stejně tak nemůže takový odkaz jakkoliv posílit vaši stránku, spíš bych tipnul, že díky spamu v okolí může takový odkaz spíš ublížit. Jediný, kdo z takového odkazu bude ve skutečnosti bude něco mít, je ten, kdo službu nabízí. On bude mít vaši pětistovku, vám služba nepřinese nic.

Odkazy z diskusních fór mohou mít přínos, k jejich umístění je ale třeba přistoupit z rozmyslem. Snadno si vás totiž lidé zapamatují jako spammera. Pokud se chcete tímto směrem vydat, najděte si diskuse relevantní k vašemu oboru, zapojte se aktivně do komunity a pak bude mít takový linkbuilding užitek.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů