Vše o budování zpětných odkazů

Jak vidí váš web Googlebot?

Google nedávno přidal do Google Webmasters možnost podívat se na jednotlivé stránky vašeho webu tak, jak je vidí Googlebot. Ta přidává správcům stránek další cesty ke zlepšení svých stránek. Jak přesně dá tato funkce využít?

Jak na to?

Přesný popis toho, jak funkce funguje, najdete na stránce Načíst jako Googlebot. Odkaz na tuto funkci najdete v hlavním menu Google Webmasters pod záložkou Diagnostika.

Zde pak najdete formulář pro vložení konkrétní podstránky nebo hlavní domény k načtení Googlebotem. Počet načtení na omezen na 50, podle zdrojů z jiných webů se domnívám, že se jedná o limit pro kalendářní týden. Verzi bota můžete vybrat mezi webovou a mobilní.

Načíst jako Googlebot

Po vložení adresy trvá pár vteřin, než vám Google nabídne výsledek pod označením Stav načítání. Úspěšný výsledek si můžete rozkliknout a podívat se na detaily, tedy informace o průběhu a zdrojový kód, jak jej vidí Googlebot.

Doba načtení webu

Zde se nabízí první využití a tím je možnost zjistit, za jak dlouho Google web načetl. Doba stahování je vyznačena v milisekundách a všeobecně platí, čím nižší hodnota, tím lepší. Tuto funkci lze tedy využít k optimalizaci zdrojového kódu.

Odeslat web do indexu

Druhým možností pro využití funkce Načíst jako Googlebot je možnost odeslat úspěšně načtený web rovnou do indexu. Tím lze, pouze v malém měřítku vzhledem k omezenému počtu načtení, nahradit oblíbené přidávání adres do Google (Add URL) anebo funkci Crawl URL z Google Webmasters.

Hack stránek?

.

Google sám uvádí další možnost využití a tím je případ, kdy se vám někdo nabourá do stránek a vloží do nich kód viditelný pouze Googlebotem. Za pomoci této novinky můžete tedy taková místa identifikovat.

Pokud je zadaná adresa přesměrovaná, pak tato funkce zobrazí starou adresu a nikoliv cíl přesměrování.

Závěr

Novinka Načíst jako Googlebot tedy může velice dobře posloužit v případě menších webů s nemnoha podstránkami. Stejně tak pomůže případě analyzování problémů s konkrétní stránkou.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů