Vše o budování zpětných odkazů

Link Intersect Report – pomůcka líného linkbuildera

V Ahrefs je jedna moc hezká funkce. Jmenuje se Link Intersect Report a umí najít příležitosti, které konkurenti využili a vy zatím ne. Jak?

Jak Link Intersect Report funguje

Link Interstect Report najdete pod záložkou Site Exploreru. Funguje jako srovnavač odkazových profilů. Ukaž mi weby, které odkazují na URL č. 1 a URL č. 2, ale už ne na URL č. 3.

Link Intersect Report

Na úvodní stránce je počet webů pro srovnání omezený na dva, což také dává nejvíce výsledků. Je to logické, průniků mezi dvěma weby bude spíše více, než mezi větším množstvím webů.

Pokud chcete přidat více webů, musíte jít na adresu ahrefs.com/labs/intersect, kde pro průniky můžete nastavit celkem 10 různých webů.

Data o odkazech lze pochopitelně různě omezit na:

  • celou doménu
  • konkrétní URL
  • vše mimo subdomény

Malý hack se sociálními profily

Omezení na konkrétní URL lze hezky využít pro jednu taktiku, která využívá sociální profily. Když někdo na webu odkáže na nějaký váš účet na sociální síti, možná vás má rád. Ale nemusel odkázat na web, což dokáže napravit dobře cílený e-mail nebo hovor. S pomocí Link Intersect Reportu tyhle příležitosti najdete. Postup?

V poli pro první web zadejte URL vašeho sociálního profilu a výběr omezte na Exact URL. Druhý web nechte prázdný a do políčka But doesn´t link to dejte adresu vašeho webu. Jako příklad můžu použít Pavla Ungra.

Pavel Ungr a nevyužité odkazové příležitosti.

Tadá a máme tu 13 potenciálních příležitostí pro odkaz.

Odkazové příležitosti Pavel Ungr.

.

Tento hack má samozřejmě svoje limity. Jednak dané obecně malou ochotou odkazovat, tak počtem webů u nás. Některé niky ale fungují dobře a anglicky psaný web je úplně jiné kafe.

Wikipedia hack

Podobně můžete funkci využít s Wikipedií. Pokud máte heslo, které se kryje s vaším obsahem, můžete si takto vyjet weby, které odkazují na toto heslo, ale ne na váš obsah. Najít si odkazující weby čistě na Wiki můžete samozřejmě i přímo, Link Intersect Report vám ale ušetří čas tím, že vyloučí weby, kde už odkazy máte.

Link Intersect Report je moc šikovná funkce, pokud se chcete odpíchnout od konkurence, čímž stejně většina kampaní začíná.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

4 komentáře

  • Zdravím Zdeňku, link intersect report jsem zkoušel používat už před pár měsíci ale pouze jenom na weby, sociální profily mě nenapadly. Díky za radu! 😉 Jinak, co říkáš na nový design ahrefs? Já osobně jsem si na to pořád nějak nezvykl, uvidíme časem.

  • Na nový design Ahrefs jsem si taky pořád ještě nezvykl, ale link intersect report jsem už na soc. profily už zkusil a musím říct že je to moc dobrá věc 🙂

Vše o budování zpětných odkazů