Vše o budování zpětných odkazů

Linkody. Stojí nový hráč na poli monitoringu odkazů za vyzkoušení?

Před pár měsíci jsem narazil na nový nástroj, který nabízel na první pohled zajímavou kombinaci funkcí. Monitoring získaných odkazů říznutý obecným odkazovým indexem s metrikami a automatickým sledováním konkurence. To jsem si chtěl prohlédnout lépe. Napsal jsem autorům a dostal od nich tarif na dva měsíce zdarma. Jak zkouška dopadla?

Už v úvodu jsem naznačil, že Linkody se snaží prosadit skloubením mnoha na první pohled užitečných dat a funkcí. Sami autoři v prezentaci vyzdvihují tyto hlavní:

 • 24/7 monitoring odkazů
 • správu získaných odkazů
 • odkazové a SEO metriky

Jak Linkody funguje

Linkcody v základu funguje stejně jako konkurenti, z našich můžu zmínit Collabim a SEMOR. Prostě si přidáváte odkazy a Linkody kontroluje, jestli jsou tam, kde mají být. To ovšem dělá každý den, což může být pro někoho výhoda, protože konkurence je v tomto slabší. Navíc ale přidává i automatické objevování nových odkazů, k čemuž využívá API od Ahrefs. Za jednu cenu tedy máte prakticky dvě funkce. Plus pro Linkody.

Automaticky nalezené odkazy v Linkody.
Automaticky nalezené odkazy v Linkody.

Pokud Linkody najde nové odkazy, máte možnost je jedním tlačítkem přidat mezi ty, které chcete sledovat. Samotné ruční přidávání odkazů mi ale přišlo časově náročnější, než například u Collabimu nebo SEMOR.

Ke každé stránce, kde máte odkaz, Linkody přidá následující metriky:

 • stav
 • rel (follow/nofollow)
 • Mozrank
 • počty sdílení na FB, Twitter, G+ a LinkedIn
 • IP adresu
 • národní doménu
 • počet externích follow odkazů

Odkazy si samozřejmě můžete oštítkovat a navíc Linkody nabídne i základní analýzu odkazového profilu s výsledky v grafech či tabulkách, kde dostanete data o:

 • typu odkazu (img, text)
 • follow/nofollow
 • podílu jednotlivých tld
 • podílu domén
 • podílech anchor textů a klíčových slov v odkazech
Linkody - ukázka část analytické stránky
Linkody – ukázka část analytické stránky.

 

Analýzu můžete použít i pro vytváření souboru pro disavow tool.

Automatické reporty

Každý den nebo týdně můžete dostávat reporty o všem, nebo jen chybách a varováních.

Report nových odkazů konkurence.
Report nových odkazů konkurence.

Analýza vstupních stránek

Před pár týdny se v Linkody objevila i nová funkce, která slouží k rychlé analýze vstupních stránek. Tedy opět něco, co znáte nově i z Collabimu. Sledovat tady lze délku titulku, meta description, přidat si klíčová slova, na která chcete danou stránkou cílit, nebo vlastní poznámky.

Sledování konkurence

Díky napojení na API Ahrefs mohli autoři Linkody přidat automatický monitoring odkazů konkurence. Podle vašeho tarifu si můžete přidat určitý počet konkurentů a pokud Ahrefs najde nový odkaz cílící na konkurenci, Linkody vám to dá vědět buď každý den, nebo jednou za týden. Pokud je tedy pravidelné stínování konkurence vaší taktikou, tady si můžete ušetřit dost času.

Tarify

Tady si ušetřím psaní a pomůžu si screenshotem:) Cena se obecně posuzuje obtížně, každý posoudí čísílka z vlastního úhlu a potřeb.

Ceny nástroje Linkody

.

Pokud bych bral jako základ tarif Pro, pak je poměr cena a výkon dobrá se srovnání s Collabimem a horší ve srovnání se SEMOR. Oba české ale nabízejí i měření výkonu vašich frází v SERP, což Linkody neumí. Nabízí ale zase jiné věci, kterých si oba čeští hráči zatím mohou nechat jen zdát. Takže babo raď.

Moje závěry

Linkody se mi docela líbí. Vlastně s ním mám jediný problém. Všechno, co nabízí, mám vyřešené už samostatně a pokud bych chtěl pracovat jen s ním, chyběly by mi ostatní funkce nástrojů, z nichž tu více, tu méně, Linkody integruje jejich části.  Kdybych ale začínal a šlo mi o linkbulding/monitoring odkazů pro menší projekty, asi bych mu dal šanci. Nabídka doplňkových metrik a dat je zajímavá a přínosná. Sledování „pozic“ se dá vyřešit i jinak (viz. třeba Rank Tracker a jeho verze zdarma).

Každopádně autoři Linkody nabízejí 30 dnů na vyzkoušení zdarma, rozhodnout se tedy můžete čistě podle vlastních dojmů.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů