Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 10 – 2014

I na konci druhého březnového týdne mám pro vás přehled zajímavých článků ze světa linkbuildingu.

Tipy na evergreen obsah

Stránky, jejichž obsah nepodléhá zubu času, jsou často doporučované jako kvalitní odkazová aktiva. Julie Joyce na Search Engine Watch ukazuje 12 typů evergreen obsahu. Jedním z takových je i tento můj nedělní sloupek, i když v trošku modifikované verzi a evergreeny patří mezi moje nejoblíbenější taktiky.

Taktiky pro rok 2014

Jason Acidre u sebe na blogu publikoval seznam taktik, na které se v letošním roce zaměřuje. V článku mimo jiné zmiňuje i službu Help A Reporter Out, která šikovně spojuje žurnalisty a experty. Doporučuje také nepřímý linkbuilding zaměřený na váš úspěšný obsah a odkazy na cizích webech.

Co je pro Google placený odkaz

Matt Cutts začátkem týdne publikoval video, kde představil, co vše a podle jakých kritérií Google vnímá jako placený link. Dozvíme se třeba, jaký vnímají rozdíl mezi darem a zápůjčkou, že nekvalitní tričko na konferenci asi nezmění váš přístup a tak dále. Google to má podle mě s šířením jejich vizí těžké. Nedovolené praktiky neumí postihnout u všech a pokud vaší konkurenci pomáhá k dobrým výsledkům zakázané ovoce, musíte se rozhodnout, jestli si také kousnete.

Jak oslovovat blogery

.

Brian Dean neúnavně píše a pracuje na svém promu. Tentokrát na BoostBlogTraffic.com na téma Jak přimět influencery, aby propagovali váš obsah zdarma. V úvodní části používá nástroje, které jsou u nás k ničemu, zbytek je ale docela fajn a k odkazům se tak můžete dostat. Otázka je, ke kolika:)

Linkbuildingový trénink

Jak na to v kostce, přesně to předvádí obsáhlý článek na DigitalPhilippines.com. Pokud se chcete o linkbuildingu dozvědět hodně a rychle, tohle je článek pro vás.

Panda Audit

Jak by mohl probíhat audit při podezření na postižení Pandou? O tom se píše na HitReach.co.uk, kde si jako modelový web vybrali web města Dundee. U pasáže s duplicitním obsahem z databáze společné několika městským webům se mi vybavil i web města, kde bydlím. Dělají to stejně. Za tip na článek díky Pavlu Ungrovi.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů