Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 11 – 2014

Jako každou neděli přináším přehled odkazů na zajímavé články z oblasti linkbuildingu a SEO obecně.

Jak získat návštěvnost z Google bez odkazů

Článek Cyruse Sheparda na MOZ mi udělal radost. Přináší totiž tipy jak pracovat s webem, abyste zvyšovali počet návštěv a nemuseli se zaměřovat pouze na odkazy. Nemusíte totiž být všude první, důležité je se věnovat i on-page faktorům a to jak technickým, tak obsahovým, na což se často zapomíná, když pominu základní aktivity, jako je klíčovka a texty.

Průvodce rich snippety

Na předchozí článek hezky navazuje průvodce prací s rich snippety od SEO Gadget. Mikro data v českých výsledcích vyhledávání u Google pořád nevidím tak často, jak by si zasloužila. Proto je to pořád příležitost pro ty, kteří investují svůj čas a peníze do jejich implementace. Je ale nutno říct, že výsledek není zaručený, Google totiž některé formáty na určité typy dotazů zobrazuje, a jindy zase ne.

Tvorba obsahových zdrojů

Sujan Patel na CopyPressed publikoval článek, jak postupovat při tvorbě centrálního místa pro shromažďování obsahu, což je mimo jiné jedna z oblíbených taktik pro budování opravdu přirozených odkazů.

Dostaneme zpět klíčová slova pro analytiku?

Amit Singhal z Google na konfereci SMX West naznačil, že Google pracuje na nějakém řešení, které by mu umožnilo kombinovat ochranu soukromí uživatelů a současně poskytnout data o klíčových slovech  z vyhledávacích dotazů.

10 tipů na odkazy

Na blogu Bruce Clay, Inc. se objevil článek s deseti tipy 3 expertů (Debra Mastaler, Roger Monti, Dustin Woodward) pro budování odkazů.

Zátah na odkazové sítě

Google si posvítil na dvě odkazové sítě v Německu. Co dodat.

Efektivní taktiky pro budování odkazů

.

RankTactics.com se zeptal 14 odborníků, jaké jsou jejich nejefektivnější taktiky. Výsledky najdete zde. Kdo nechce číst, na prvním místě se umístila tvorba obsahu následovaná klasickou žádostí o odkaz, když máte relevantní obsah. Tak jsem třeba tento týden získal jeden odkaz pro svůj blog🙂

Přehled nedovolených cest

CognitiveSEO na svém blogu připravili přehled všech Google netolerovaných postupů pro budování odkazů. Někdy by mě zajímalo, jak všichni tihle autoři získávají odkazy ve vysoce konkurenčních oborech…

Matt Cutts na SMX

Pavel Ungr na blogu shrnul 14 věcí, k nimž se na SMX vyjádřil Matt Cutts.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


 

 

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů