Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 13

Opět tu mám další porci novinek ze světa SEO a linkbuildingu speciálně za období 13. kalendářního týdne.

Česko

Začnu v Česku, v pondělí zveřejnil Filip Podstavec pěkný manuál, jak využít Google Spreadsheet k data miningu u Seznamu. Pokud jsem se nepřehlédl, je to první český text na téma využití skriptů v Google Spreadsheets pro SEO.

google spreadsheets SEO
převzato z článku F. Podstavce

Slušnou informační vlnu v tuzemsku zajistil i pokus o Michala Kubíčka, jak zmanipulovat konkurenci přes statistiky hledanosti u SEO. Článek nabral skoro 450 tweetů, ale jen 5 plusek po Google, což je mimochodem výborná ilustrace používání G+ u nás.

Zahraničí

Jak na směrování návštěvnosti z Pinterestu popisuje na svém webu Chad Nicely. V našich podmínkám pořád ale zůstává otázka, co dělat se zahraničním trafficem…

Pinterest Board

.

Pět způsobů, jak na odkazy pro nové weby, nabízí Erin Everhart na Search Engine Land.

Blogovací síť Build My Rank dostala tvrdý zásah od Google  a končí s poskytováním služeb. Velká část sítě byla Google vyřazena z indexu a poskytovatelům tak nezbyla jiná možnost. Dlouhou úvahu o dopadech této akce najdete i na blogu Pot Pie Girl v článku OMG! The Sky Is Falling!?!?!

Co zajímavého jste četli vy? Podělte se v komentářích.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů