Po delším výpadku způsobením zahrádkařením opět přináším stručný přehled zajímavostí ze světa linkbuildingu a SEO. Tablety a kávičky do pohotovostní polohy, jdeme na to.

Začnu na tuzemské scéně. Obsáhlý článek včetně několika příkladů s tématikou linkbaitingu publikoval Josef Rezníček aka SEO Včelka.

Filip Podstavec pokračuje ve svém seriálu o návrhu vzorů na propojení webů, kde dospěl k závěru o značné časové náročnosti takového postupu. Musím se přiznat, že jsem s podobným závěrem tak trošku počítal, Filipe 😛

Pěkných 25 tipů, jak postupovat při linkbuildingu, jsem našel na webu Cio.com. Jedná se o mix doporučení jak k plánování, tak k samotné exekutivě. Osobně doporučuji hlavně prvních deset, které se zaměřují spíše na filosofii a přípravu.

Řešíte, jak vytvářet kombinace klíčových slov v oborech, jako jsou nabídky práce, cestování nebo obchodní adresáře? Pak vám zcela jistě pomůže článek zaměřený právě na tento postup na serveru Search Engine Watch.

Kdy je odkaz špatným odkazem se ptají na webu Steam Driven Media. V odpovědi dělí ty špatné dvou skupin, na ty, co byly špatnými už v okamžiku vzniku a na ty, které se jimi staly změnou pravidel v posuzování odkazů ze strany vyhledávačů.

Pět tipů na komentářový linkbuilding přináší Social Media Today. Můj názor je, že komentáře nejsou za hranou spamování, pokud se opravdu snažíte o nějakou komunikaci s příspěvkem, nebo autorem  a současně netlačíte pouze optimalizované odkazy.

Těším se na vaše tipy na zajímavé články v komentářích!

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


.
.

1 komentář

  1. Těch 25 tipů jsou většinou všeobecné řeči, na ujasnění pro začátečníka jako jsem já, ale dobré. Zaujala mě ta infografika a prioritní slova. Bohužel tohle si moc lidí mimo obor neuvědomí, soustředí se pár slov a ty pak tlačí a chtějí jen a jen tyhle slova na předních pozicích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here