Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 19

Po delším výpadku způsobením zahrádkařením opět přináším stručný přehled zajímavostí ze světa linkbuildingu a SEO. Tablety a kávičky do pohotovostní polohy, jdeme na to.

Začnu na tuzemské scéně. Obsáhlý článek včetně několika příkladů s tématikou linkbaitingu publikoval Josef Rezníček aka SEO Včelka.

Filip Podstavec pokračuje ve svém seriálu o návrhu vzorů na propojení webů, kde dospěl k závěru o značné časové náročnosti takového postupu. Musím se přiznat, že jsem s podobným závěrem tak trošku počítal, Filipe 😛

Pěkných 25 tipů, jak postupovat při linkbuildingu, jsem našel na webu Cio.com. Jedná se o mix doporučení jak k plánování, tak k samotné exekutivě. Osobně doporučuji hlavně prvních deset, které se zaměřují spíše na filosofii a přípravu.

Řešíte, jak vytvářet kombinace klíčových slov v oborech, jako jsou nabídky práce, cestování nebo obchodní adresáře? Pak vám zcela jistě pomůže článek zaměřený právě na tento postup na serveru Search Engine Watch.

.

Kdy je odkaz špatným odkazem se ptají na webu Steam Driven Media. V odpovědi dělí ty špatné dvou skupin, na ty, co byly špatnými už v okamžiku vzniku a na ty, které se jimi staly změnou pravidel v posuzování odkazů ze strany vyhledávačů.

Pět tipů na komentářový linkbuilding přináší Social Media Today. Můj názor je, že komentáře nejsou za hranou spamování, pokud se opravdu snažíte o nějakou komunikaci s příspěvkem, nebo autorem  a současně netlačíte pouze optimalizované odkazy.

Těším se na vaše tipy na zajímavé články v komentářích!

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

1 komentář

  • Těch 25 tipů jsou většinou všeobecné řeči, na ujasnění pro začátečníka jako jsem já, ale dobré. Zaujala mě ta infografika a prioritní slova. Bohužel tohle si moc lidí mimo obor neuvědomí, soustředí se pár slov a ty pak tlačí a chtějí jen a jen tyhle slova na předních pozicích.

Vše o budování zpětných odkazů