Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 20/2013

Neděle pomalu končí, ale přesto přináším další přehled novinek ze světa budování zpětných odkazů a SEO.

Analýza odkazových profilů pro začátečníky od Julie Joyce na Search Engine Watch šikovně shrnuje, co a jak je nutné vždy sledovat u odkazových profilů jednotlivých stránek bez ohledu na to, jaký nástroj používáte.

Jak být „hustý“ linkbuilder“ popisuje Jon Ball. Líbí se mi ta část o hledání tématické relevance, nevím, proč jsou všichni tak vysazení na tabuli, lepší je pracovat s myšlenkovou mapou. Tu používám při plánování hledání odkazových příležitostí vždy.

.

Adam Sherk popisuje nejlepší taktiky budování zpětných odkazů pro tvůrce obsahu na svém blogu. Od téhož autora můžu ještě doporučit přehled nástrojů, které jsou zdarma nebo levné a pomohou s hledáním blogerů a vlivných osob v oboru. U nás se dá částečně využít Klábosení.

Pěkný tip, jak si připravovat větší množství relativně personalizovaných e-mailů za pomoci Excelu, nabízí na blogu Luna Metrics.

Z tuzemského čtení musím připomenout článek Zdeňka Hejla s pěknou praktickou ukázkou, jak nezískávat zpětné odkazy. Pro linkbuildera jsou takové případy stále realita a některé obskurní profily stále fungují i na Google.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů