Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 28 – 2014

Opět je na čase prohrábnout záložky z prohlížeče a podělit se o zajímavé články z oblasti (nejen) linkbuildingu.

URL Profiler

Okolo analytického nástroje URL Profiler se v poslední době objevily dva zajímavé články. Prvním je Jak během minut klasifikovat 6800 odkazů a druhým je video tutoriál k tomuto programu včetně 10% slevového kódu.  URL Profiler vypadá velice zajímavě, není ovšem úplně levný, hlavně kvůli tomu, že počítá s využítím API dalších služeb, jako je třeba Ahrefs, což rozhodně není zadarmo. Na tutoriál se můžete podívat rovnou a posoudit, zda je to vhodný nástroj pro vaše potřeby.

Jak přitáhnout pozornost

Pokud ke svému obsahu chcete přitáhnout nějakého autora nebo novináře a získat jejich pozornost, určitě se podívejte na prezentaci, v níž Buzzstream prezentuje výsledky dotazníku právě mezi těmito lidmi. Co je osloví, na co pozitivně reagují? Například 39% oslovených reaguje na výsledky exkluzivních průzkumů a 64% odpovědělo, že považuje do určité míry za důležité, aby byl kontakt navázaný dříve, než dojde k pokusu o dodání tipu na článek.

Find Experts to Interview

.

Zaregistroval jsem novou, v našich podmínkách bohužel nepoužitelnou, službu,která nabízí databázi expertů v různých oborech (FETI), jichž je možné se zeptat pro účely publikování. Tedy něco, jako HARO, ale z opačného gardu. Mohla by z toho být hezká služba i u nás, pokud by se jí někdo ujal a protlačil ji do médií, která se pořád dokolečka ptají těch samých lidí (třeba ekonom Ševčík, který ani neumí anglicky a nikdy pořádně nepublikoval).

Jak tlačit obsah

Všichni teď „dělají obsah“, ale teprve propagace je to, co jej dostane k lidem. Pěkný článek na tohle téma najdete na blogu ISOOSI. Sám to teď řeším v praxi a je to velká výzva. Každopádně na nekomerční obsah se mi daří získávat odkazy velmi dobře a přesně podle pravidel našich milovaných vyhledávačů. Když jsme u toho obsahu, přidávám tipy na využití psychologie v práci s titulky.

Interview s Jonem Cooperem

Jon Cooper z PointBlankSEO byl v Austrálii na konferenci SMX Sydney 2014 a při té příležitosti jej tam vyzpovídal Woj Kwasi. Rozhodně stojí za přečtení.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů