Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 29

Po nechutně dlouhé odmlce nabízím opět přehled zajímavých článků k nedělnímu rozšiřování obzorů v oboru linkbuildingu a SEO obecně.

Pokud jste si někdy chtěli najmout SEO konzultanta, pak vás muselo zajímat, jak takový konzultant postupuje. O své práci se pěkně a přehledně rozepsal Martin Kolčaba. Mimochodem, opět pěkná ukázka, jak přitahovat zpětné odkazy.

Filip Podstavec na blogu vyzpovídal Hanku Kmecovou,  (brzy již bývalou) vedoucí linkbuilderů v H1.

Nutnost analýzy vlastních zpětných odkazů je v nasazení Pandy a Penguin update od Google pro některé weby životní nutností. To si uvědomuje i samotný Google, který v Google Webmaster dává nově možnost si stáhnout seznam těchto odkazů. Více píše Martin Šimko na blogu agentury Roberta Němce.

Velmi obsáhlý anglicky psaný článek o důvodech selhávání linkbuildingových strategií najdete na blogu SEOMoz.

.

O tom, proč nefunguje levné SEO a linkbuilding, píše Search Engine Journal. Opět anglicky.

Pěkný návod, jak hledat na Pinterestu potenciál pro budování zpětných odkazů, nabízí blog Econslultancy. V současné době je použitelné více méně jen pokud potřebujete získávat odkazy z cizojazyčných webů.

Co zajímavého jste v poslední době četli vy? Odkazy prosím do komentářů.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

8 komentářů

Vše o budování zpětných odkazů