Neděle pomalu končí a já vám přináším další nálož zajímavých článků ze světa linkbuildingu. Tento týden se urodilo dost zajímavého obsahu, pojďte se na něj podívat.

Search Engine Land - logoDevět věcí, které byste v linkbuildingu nikdy neměli přestat dělat, popisuje v článku na Search Engine Land Erin Everhart. Některé tipy jsou klasika, jako třeba rozhovory s experty, některé jsou v našich podmínkách hůře realizovatelné, třeba tip „nechte se sebou udělat rozhovor“.

Search Engine Journal - logoPaul Shapiro na Search Engine Journal popisuje, jak vkládat odkazy do příspěvků na Google+ tak, aby nebyly opatřeny atributem nofollow. Pokud nevládnete angličtinou, nebo jste línejší, prozradím ve zkratce. URL, kterou chcete sdílet, nevkládejte to pole pro text, ale přímo do záložky pro odkaz (ikona řetězu). Doporučuji předat dál správcům sociálních profilů projektů, na nichž pracujete.

Search Engine Watch - logoSearch Engine Watch si připravili návod, jak na analýzu odkazového profilu. Návod je přehledný a doporučí všemožné nástroje, finální část takové analýzy je v konečné fázi nicméně stejně ruční práce, kterou si můžete trošku usnadnit za pomoci Excelu.

Internet Marketing NinjasJim Boykin na Internet Marketing Ninjas vyzpovídal Johna Muellera z Google ohledně Disavow Tool a posuzování nekvalitních odkazů. Tenhle článek rozhodně doporučuji pozorně přečíst. Dozvíte se třeba, že s nofollow odkazy se netřeba trápit, takže při řešení nevhodných odkazů se snažte použít toto řešení namísto mazání tam, kde to bude možné.

My Blog Guest - logoDalší téma z minulého týdne jsou guest posty, na MyBlogGuest se objevil příspěvek, jak psát kvalitní texty v nové SEO době. Takový návod platí pro veškerý obsah obecně, ne jen pro příspěvky, s nimiž chcete hostovat na cizím webu. Klíčová věc, sdělujte něco, co lidé ještě nevědí!

U publikování článků ještě chvíli zůstanu. Tradičně heretický SEO Theory reviduje, co by SEO blogeři měli a neměli sdílet. Musím říct, že má úplnou pravdu. Ukazovat veřejně neotřelé úspěšné postupy vede k jejich degradaci právě díky rozšíření. Důležité ovšem je, jak moc je daný tip unikátní a za jak dlouho si myslíte, že na něj přijde někdo další.

Vertical Measures logoVertical Measures se v jednom z posledních příspěvků zaměřili na kocitace. V kostce, být zmiňován v dobrém sousedství se vyplácí.

Debra Mastaler na svém Link Spiel dává dobré tipy, jak hledat tipy na dobrý obsah, co k vám přitáhne odkazy.

Goddard SEO logoBudování odkazů je z velké části snaha o imitaci jejich přirozeného vzniku. Proto je dobré si čas od času připomenout, jak vypadají a vznikají různé druhy přirozených backlinků. Přesně na toto téma se zaměřil blog Goddard SEO.

Nakonec přihodím šikovné udělátko, které se po vašem schválení napojí na Google Analytics a přidá data jednotlivých aktualizací algoritmů Google. Můžete si srovnávat různá období nebo třeba sledovat klíčová slova a jejich výkonnost, ovšem mimo rozhraní Google Analytics. Panguin Tool zde.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!.
Panguin Tool
Screenshot z českého webu, který v polovině března navštívila Panda.

 

.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here