Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 7

Dnes netradičně až v pondělí vydávám pravidelný soupis zajímavostí ze světa linkbuildingu a SEO.

Českou  SEO sférou se prohnala jedna novinka z WebTrhu, některým majitelům PR webů spadl domeček z karet (čti GTPR). Na místo činu se ihned dostavila i brzda českého internetu. Mě by spíš než propad GTPR zajímaly statistiky návštěvnosti  těchto webů, tam by se případné důsledky Pandy poznaly lépe.

Filip Podstavec šikovně popsal napojení výsledků z Google Alerts na Google Reader.

Pěkná info grafika o linkbuildingu obecně se objevila na State Of  Search.

.

Pokud chcete komfortně hledat mrtvé  domény a odkazy na nějakém konkrétním webu, pak byste ocenili rozšíření prohlížeče s názvem Domain Hunter+.

90 způsobů, jak získat zpětné odkazy, najdete na blogu QuantumSEOLabs. Většinu asi budete znát, některé jsou vhodné pouze do anglicky mluvícího prostředí a třeba sponzoring se u nás nejspíše moc nepoužívá, přestože možnosti tu jsou. Lokální byznys může podporovat místní školy, ty mají weby, kde zase uvádějí sponzory. Jen je to směr, který nezařídí linkbuilder, ten může dát pouze nápad.

Co zajímavého jste četli vy?

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

1 komentář

Vše o budování zpětných odkazů