Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 9 – 2014

Číslo měsíce v kalendáři se posunulo na trojku. Co nového se objevilo na internetu okolo linkbuildingu?

Reportujte zloděje obsahu

Problém s učně nebo strojově kradeným obsahem a přiznáním autorství neumí ani Google vždy dobře vyřešit. Matt Cutts na Twitteru odkázal na formulář, kde můžete scrapery reportovat. Zatím nikdo neví, co bude Google s těmito daty dělat. Bude hlášení kontrolovat ručně nebo je použije k vylepšení svých algoritmů?

Zmínky bez odkazů

Na blogu Seer Interactive se objevilo stručné shrnutí, k čemu – mimo zisku odkazů – může sloužit monitoring neodkazových zmínek o vašem brandu. Pokud to ještě něděláte, používejte službu Mention.net, za 24 dolarů (s DPH) vám neunikne žádná zmínka, pokud si dobře nastavíte filtry.

White Hat strategie

Pokud máte rádi podcasty, poslechněte si ten s Brian Deanem na Visible HQ na téma white hat strategie v linkbuildingu.

Budoucnost odkazů

.

Třináct expertů odpovídá na Wordstream na téma budoucnost odkazů. Každý z nich dostane tři stejné otázky – sledujete pokles hodnoty odkazů, jaká metrika by mohla nahradit odkazy a jak se změní budoucí obsahové a odkazové strategie.

Čistění odkazového profilu

Kdy zvážit čistění odkazového profilu? Na to se ptá Jon Ball na Search Engine Land. Ve zkratce – jste penalizovaní, nebo organická návštěvnost prostě klesá, či víte, že váš profil je prostě časovaná bomba. Nebo to dělejte jen tak. Za sebe bych doplnil, abyste svůj odkazový profil sledovali pravidelně, pokud provozujete affiliate program.

Obsah a odkazy

Povedených 142 slajdů obsahuje prezentace Link Building, Content Marketing and Content Strategy: What's Right for your Business od John-Henry Schercka ze SEOGadget.com.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů