Vše o budování zpětných odkazů

Průvodce webovou analytikou

Pokud se někde dočtete, že SEO nebo linkbuilding je obor s neměřitelnými výsledky, pak zbystřete. Není totiž pravda, přínosy optimalizace a zvyšování počtu – nejlépe optimalizovaných – zpětných odkazů jsou vidět, pokud sledujete výkonnost svého webu. Jak ji měřit a vyhodnocovat?

Webová analytika

Tomu se věnuje webová analytika, komplexní obor, v němž mezi nástroji jednoznačně dominuje Google Analytics. Abyste se nemuseli vždy obracet na specialisty, připravila pro vás konzultační firma Dobrý web šikovné stránky, kde se krok za krokem dočtete, jak s Google Analytics pracovat.

Jak měřit web

.

Nové webovky se jmenují příhodně Jak měřit web a v pěti hlavních kapitolách se dozvíte, proč měřit, jak vše nastavit, jaké by měly být první kroky a samozřejmě, jak definovat cíle a vyhodnocovat údaje.

V každé z kapitol pak naleznete několik článků, které se podrobně s doprovodnými obrázky věnují tématu a díky nimž se krok za krokem naučíte pracovat a plně využívat možnosti Google Analytics.

Proč analyzovat?

Google Analytics logoMožná se ptáte, proč byste se měli věnovat právě studiu Google Analytics? Odpovědí je několik, tou hlavní je fakt, že získáte sami možnost vidět, jak užitečné jsou vaše investice do webových stránek. Určitě něco stály stojí za to vědět, jestli a jak jsou navštěvované nebo jaký obsah se návštěvníkům líbí. Zjistíte, kdo na vás odkazuje a možná objevíte potenciální partnery nebo inspiraci pro reklamu.

V případě optimalizace pro vyhledávače vám někteří SEO specialisté slíbí větší počet objednávek, slíbit lze ale pouze cílené návštěvníky, u nichž je předpoklad vyššího zájmu o váš produkt. Konverze na zákazníka je věcí jiných disciplín, než je SEO a pokud bude mít vaše stránka matoucí design nebo nebude umožňovat komfortní procházení nebo nákup, pak vám celé SEO nebo samotný linkbuilding bude k ničemu. Znalost práce s Google Analytics vám tak umožní mít přehled o efektivnosti investic do SEO.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů