Vše o budování zpětných odkazů

Sledujte nofollow odkazy v Google Chrome

.

Zpětné odkazy označené atributem nofollow byly zavedeny, aby měli administrátoři stránek možnost sdělit robotům vyhledávačů, které odkazy dále nesledovat. Z pohledu linkbuildera má takovýto odkaz velmi malou váhu, i když já osobně takovéto odkazy také používám, protože jsou prostě přirozenou součástí ekosystému a patří ke zdravému odkazovému profilu. Pro posilování cílové stránky jsou ale méně důležité a při vytipovávání cílových stránek pro mé zákazníky musím mít možnost snadno poznat, která stránka a jakým způsobem s nimi pracuje. V prohlížeči Google Chrome mi toto usnadňuje rozšíření Nofollow Checker.

Toto rozšíření nemá žádné zásadní nastavení, prostě jej zapnete a je to. Na jednotlivých stránkách pak odkazy s atributem nofolow uvidíte vyznačené barevně, jak to ukazuje screenshot níže.

Ukázka značených nofollow odkazů na Ihned.cz
Takto má například rozdělené nofollow odkazy web Ihned.cz.

Toto rozšíření mi šetří čas, který bych jinak musel věnovat vyhledávání ve zdrojovém kódu stránek, které mě zajímají.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

3 komentáře

Vše o budování zpětných odkazů