Vše o budování zpětných odkazů

Zpětné odkazy dál důležitým faktorem

Matt Cutts na SMX Advanced v rozhovoru s Danny Sullivanem na kameru potvrdil, že i v následujících letech budou zpětné odkazy důležitým faktorem pro vyhodnocování pozic do SERP. Do dalších velkých detailů se ale nepouštěl. 

Odpověď podle mě plně zapadá do stávajících akcí Google. Panda i Tučnák měli za úkol zatočit s masově generovanými odkazy, ať už přímo, nebo přes devalvaci obsahu, který je jejich nosičem. Upozorňování na nepřirozené odkazy přes Google Webmaster také naznačuje, že odkazy dál musejí a budou mít význam, jinak by Google netrápil webmastery snahou o jejich pročištění.

.

Následně Google uvolnil v Google Webmaster uživatelům stažitelný přehled odkazů, které Google najde, že odkazují na váš web. Taktéž na přidání možnosti více uživatelů s různými právy v Google Webmaster lze nahlížet touto optikou.

Tudíž znovu a jasně – zpětné odkazy budou dál fungovat. Jen se musí významně změnit styl, jak se k nim dostat.

Celou odpověď, která potěší i stopaře s ručníkem, si můžete poslechnout na následujícím videu.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

5 komentářů

  • V čem přesně by se měl vlastně výrazně změnit styl, jak se k odkazům dostat? Viditelné, smysluplné odkazy z tematicky příbuzných stránek, které mají přínos pro návštěvníky odkazující stránky – to je přece mindset, který platí už dlouho. Jen ty „ostatní“, méně hodnotné odkazy manipulují SERP čím dál méně efektivně 🙂

  • Ako napísal Lukáš, ide o tie kvalitné linky – tie generujú tak návštevnosť ako aj zákazníkov – akurát získať takéto odkazy je fakt ťažké

  • Lukasi, ten mindset, co popisujes, je mantra, ktera se v realu vyskytuje naprosto minimalne. Zmenou mam tedy na mysli opusteni doposud dominujicich konceptu, kdy se napriklad masove siri nekvalitni obsah, coz by melo byt presne naopak. Ekonomicka realita je ale jinde a prave proto vznikaji snadna, rychla, levna a docasne fungujici reseni.

  • Kvalitní zpětné odkazy vždy fungovali a fungovat budou i nadále. K jejich získání, je ale potřeba někdy vynaložit velké úsilí. Vysledky pak stojí za to.

Vše o budování zpětných odkazů