O víkendu jsem si v Ahrefs všiml nové záložky a dneska ji Ahrefs připomíná všem newsletterem. Připravili si pro nás nové reporty a oba se týkají nefunkčních odkazů.

Kde report najdete?

V reportu pro daný web jsou nově přidané tyto položky.

Nové reporty v Ahrefs najdete zde.
Nové reporty v Ahrefs najdete zde.

Rozbité příchozí odkazy

Tenhle report vám ukáže chybí v příchozích odkazech a to jak z cizích domén, tak i v interním prolinkování. Dívat sem byste se měli pravidelně. Na začátku odkazové kampaně tak snadno můžete nabrat nějaké body. Později podle velikosti webu 1x týdně až měsíčně kontrolujte, jestli vám rozbité odkazy nepřibývají. Omezíte tak ztráty link juice vhodným přesměrováním nebo opravou.

Jak data číst?

V adresách, které se hlásí jako 404, hledejte vzory. Mají něco společného? Oprava pak může být jednodušší, pokud je příčina problémů společná. Co často vidívám já:

  • špatný přechod na https
  • změna struktury URL
  • smazané články

Zajímavé je taky se dívat na vaše soupeře. Kde mají chyby? Umíme toho využít? Co třeba koupit doménu, na kterou odkazují?

Rozbité odchozí odkazy

Druhé report slouží k tomu, abyste nenabízeli uživatelům slepé ulice v jejich cestách webem. Ukáže vám tedy všechny odkazy, které vedou od vás na stránky, které hází chybovou hlášku.

Oba reporty můžete využít při péči o své odkazy. Co na nové reporty říkáte? Přijdu vám užitečné a budete je používat nebo používáte jiné postupy?

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


.
.

1 komentář

  1. Ahrefs je môj najobľúbenejší nástroj na kontrolu spätných odkazov len v poslednej dobe ho veľmi prekopávajú a niektoré zmeny/vylepšenia sa mi vôbec nepáčia.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here