Vše o budování zpětných odkazů

Google penalizuje guest blog síť – je to MyBlogGuest.com?

Matt Cutts dnes na Twitteru potvrdil dříve avizovaný zásah proti nejmenované velké síti na guest blogging. Známe nějaké detaily?

— Matt Cutts (@mattcutts) March 19, 2014

MyBlogGuest logoPo pravdě řečeno, velkých sítí na guest blogging zase tolik není. Pokud jste trend guest bloggingu sledovali, určitě vám neunikla velká a úspěšná aktivita Ann Smarty na tomto poli, kterou je MyBlogGuest.com. Jedná se o dlouhodobě budovanou komunitu, u které Ann hodně zdůrazňuje jiná pozitiva guest bloggingu, než je zisk odkazů. Jak se zdá, bylo to marné a zdá se, že cílem poslední veřejně oznámené akce Google byl právě MyBlogGuest.com.

.

Na brandové fráze je pomocí Google prozatím nenaleznete, jak ukazuje screenshot níže. Službu ale nelze najít ani pomocí obecnějších termínů, nebo třeba přes frázi z titulku homepage služby. Vypadá to tedy, že Google svoje kladivo tedy rozmáchl opravdu pořádně!

MyBlogGuest.com
MyBlogGuest.com na brandový výraz v Google nenajdete.

Pro honiče a sledovače GTPR bude mimo jiné zajímavé, že hodnota GTPR homepage MyBlogGuest je 4:) Časem se určitě objeví mnohem více detailních informací o celém případu. Mně hlavně zajímá, jestli Google nějak zakročil i proti webům zapojeným do této služby, což se brzy také jistě dozvíme z reakcí majitelů participujících webů. Každopádně Google tak dnes potvrdil svůj již dříve deklarovaný směr, kdy zařadil rozsáhlý guest blogging mezi odkazová schémata.

Je otázkou, jaký dopad to bude mít na chod služby. Google dnes již nemusí být jediným zdrojem návštěvnosti ani pro MBG, jedná se o zavedenou značku se všemi výhodami takového stavu, a vše se bude nejspíše odvíjet od toho, jak dopadly zapojené weby. A moc se těším na vyjádření Ann Smarty a přeju jí všechny brandové a další odkazy, které z téhle situace jistě vytěží.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

5 komentářů

  • Tuto situaci bude určitě zajímavé sledovat, ale nepředpokládám, že bude penalizovat zapojené weby jen za to, že jsou někde registrované.

      • Ano, taky jsem byl tenkrát penalizován, ale tam to šlo jednoduše algoritmicky odhalit kvůli stejnému kódu. Tady zcela určitě toto nepůjde a proto jsem psal, že by museli trestat jen za registraci. Však za pár dní budem vědět více.

    • Petře, jak uvedené systémy každý použije, je přece na něm a já nemám problém je doporučit, ať si každý udělá rozhodnutí sám. Ideálně po nějakém studiu či konzultaci s odborníkem. V uvedených systémech mimo jiné najdete v nabídce i blogy některých autorit;)

Vše o budování zpětných odkazů