Vše o budování zpětných odkazů

Link Log 3/2015

Chyběly vám nedělní tipy na zajímavé články z našeho oboru? Vracím je zpátky do hry pod novým názvem Link Log!

Předpovědi na rok 2015 od Raven Tools

Pro začátek roku jsou typické různé předpovědi. Na blogu Raven Tools vyšlo sedm predikcí pro letošní rok. Najdete mezi nimi povinnou péči o odkazový profil, kde vám k tématu doporučím můj článek z loňského srpna s názvem Pečujte o své zpětné odkazy. Dále například předpovídají návrat lokálních a tématicky zaměřených katalogů nebo obnovu guest postingu na strategické úrovni, tedy ne v masovém provádění.

Kvalita něco stojí

Pokud se setkáváte s poptávkami, z nichž čiší jasně omezený rozpočet, může vám pomoci článek Julie Joyce o tom, proč nejde sehnat kvalitní odkaz levně. Lze zajistit hromadu šuntových odkazů za velmi nízké náklady a určitě s nimi přes veškerou snahu vyhledávačů tomu zabránit uděláte leckdy slušný výsledek. Je to ale časovaná bomba a kdo chce v online podnikat dlouhodobě, nechce na něčem takovém sedět. K tématu přidávám můj oblíbený odkazový profil, kde od léta 2013 přibylo okolo 2500 domén 🙂

Jak roste organic click-bait hvězdám?

.

 Zaujal mě článek These Social Media Clickbait All-Stars Are Quietly Building Massive SEO Traffic, kde autor rozebírá, jak weby typu Buzzfeed nebo Viralnova hezky zvyšují svou návštěvnost z organického vyhledávání. A to díky kombinaci k smrti vyladěných titulků a odkazů, které nabírají díky šíření právě v sociálních sítích. Ostatně že kampaně v sociálních sítích jsou součástí odkazových strategií v zahraničí, jsem tu už v minulosti psal.

Nástroj Linkody

Nedávno jsem narazil na nový nástroj Linkody, který momentálně testuji. Jedná se o kombinaci odkazové databáze (stojí na datech z Ahrefs), správy odkazových aktivit a monitoringu konkurence. Od majitelů jsem si vyptal tarif pro a na začátku února se můžete těšit na recenzi. Nástroj si můžete vyzkoušet sami během 30 dnů zdarma.

Blíží se domácí překvapení

U nás je zatím doma před dokončením a spuštěním jeden zajímavý nástroj, který ocení jak link buildeři, tak lidé od PR. Testování a recenze opět v přípravě, těšte se. A malou vychytávku pro usnadnění analýzy některých problémů spojených s odkazy jsem navrhl i  Jirkovi Koutnému z Collabimu. Podle prvního náhledu vypadá moc hezky, snad se dostane do ostrého provozu.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů