Vše o budování zpětných odkazů

LinkLog: zajímavé čtení o zpětných odkazech (12. 4. 2018)

Opět se mi ve čtečce nasbíralo několik článků, které byste si měli přečíst, pokud vás zajímá linkbuilding.

Vliv mobile first indexu na SEO

Zajímavý postřeh se objevil na MOZ. Pokud mobilní verze stránky, odkud máte link, nějaký obsah proti desktop verzi úplně vypustí a právě v něm jen váš link, projeví se to nejspíše nově na vašich výsledcích v SERP. Více zde.

Co s tím? Snad je při výběru cílů sledovat, jak se chová mobilní verze webu. V „ohrožení“ by měly být typově linky mimo hlavní obsah. Ten většinou neutrpí.

Tipy na brandové odkazy

.

Filipínští Sharprocket publikují většinou povedené příspěvky. V tomto se doporučují zaměřit na tvorbu obsahu, který v jedné stránce shrne celé téma. Kromě přirozených odkazů, s nimiž je to u nás těžší, takový obsah lépe rankuje ve vyhledávání. Stačí se mrknout na skvěle rozvinutý recenzní segment.

Linky pro lokální SEO

Na konci článku o tricích pro lokální SEO od Whitespark je hezká idea na hledání příležitostí pro sponzoring ve vašem městě. Stačí využít vyhledávací operátory a vědět, jaký obsah je typicky v titulku stránek pro poděkování dárcům.loklani-sponzoring-seo

Co lze ukrást od konkurence

Ahrefs blogují krutě a v jednom s posledních článků se rozepsali o konkrétních nápadech, jak zkusit využít konkurenty. Co se mi líbilo:

  • brandové odkazy na homepage – když někdo zmíní konkurenta, potenciálně by mohl zmínit i vás
  • připomněli jejich nástroj Link Intersect (detaily v článku)
  • nové linky konkurence na talířku pohodlně do mailu, podrobně jsem o Ahrefs Alertech psal zde

Co zajímavého jste četli vy? Dejte vědět do komentářů.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


 

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů