Vše o budování zpětných odkazů

Návod na hledání příležitostí pro interní odkazy [video]

.

O důležitosti interních odkazů jako signálu toho bylo už napsané dost. Jak ale hledat na už existujícím webu místa, kam s vhodnými klíčovými slovy odkazy umístit? Podívejte se, jak to dělám já.

Abyste si postup sami vyzkoušeli, budete potřebovat Screaming Frog, zbytek vám ukáže video.

Jestli se vám video líbí, budu rád za komentáře nebo palce na Youtube.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


 

 

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

9 komentářů

 • Říkám si, jestli není lehčí využít jednoduše hledání přímo na webu? Obecně to řeší to samé a zbavíš se false positive (ty linky v tag cloud, komentářích – ikdyž ty se taky dají přetavit na odkaz).

  • Já tohle typicky chystám pro někoho, kdo to následně provede. Touto cestou mám data pěkně v tabulce. Ty false positives tam budou, ale k tomu jdou instrukce taky.
   Kdybych využil hledání na webu, jak bych si ukládal data jako běžný uživatel? Zkopíroval bych si výstupy na nějaké stránce a pak je dával do nějaké tabulky, to je dost pracné.

 • Díky Zdeňku, návod je užitečný. Ale týká se hlavně hodně velkých webů, převážně klientských. Pokud mám svůj projekt, kde vím, co jsem napsal a jaká klíčová slova chci prolinkovat, stačí použít interní vyhledávání. Samozřejmě je ale na každém, čemu dá přednost.

  • Nesouhlasím, od několika desítek URL bych si nepamatoval, co jsem kde napsal + faktor času, kdy URL vznikaly (třeba v průběhu roku či dvou). Navíc nerad mrhám časem, abych něco hledal ručně a pak si to někam opisoval. Jediná bariéra tady je Screaming Frog, ale při použití sitemap padá i jeho limit na 500 URL zdarma, takže jde vlastně použít pro každého.

   • Vždyť píšu, každý ať si to udělá jak chce 🙂 Ale např. když publikuji denně, mám nový článek, který se nějak jmenuje, a na to slovo / spojení prolinkuju ty starší, kterých nebude ani 10, pak to nezabere ani 10 minut 😉

 • Ahoj Zdendo, super návod. Používám to úplně stejně při optimalizaci nějakého KW. Měl bych dotaz, jde nějak ve screaming frogu vyloučit, aby to nevyfiltrovalo tu stránku v případě, že to je pouze položka v menu? Pokud dám hledat nějaké slovo (název kategorie), které je v menu, pak to najde všechny ty stránky, logicky. Jdou nějak odfiltrovat třeba pomocí css/XPath?

Vše o budování zpětných odkazů