Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č.2/2014

Další neděle a další porce článků z oblasti zpětných odkazů. Co nového zajímavého ke čtení přinesl druhý týden roku 2014?

Google mění pravidla kvality

Google mírně upravil svá pravidla a změnil doporučení ohledně odkazů ve widgetech, do kterých tvůrci chtějí nasadit své odkazy. Z původního přísného zákazu jakýchkoliv odkazů zvolnil na odkazy, které jsou skryté, bohaté na klíčová slova nebo mají nízkou kvalitu. Česká verze pokynů pro kvalitu zatím aktualizovaně nevypadá, ale pro autory widgetů je to rozhodně dobrá zpráva a ze strany Google je dobře, že povoluje autorům získat za svou práci kredit nebo návštěvnost.

Změna u widgetů
Změna u widgetů v pravidlech pro odkazová schémata.

Mazání odkazů u penalizací?

Blog Branded3 vydal zajímavý článek, jestli má v případě penalizací smysl trávit čas mazáním odkazů. Tim Grice v článku uvádí, že úspěšně vyřešili více, než 60 manuálních penalizací, aniž by smazali jediný odkaz. Zmiňuje všechny komplikace, s nimiž je mazání odkazů spojeno a popisuje jejich postup, který je dovedl k úspěšnému řešení. Jednoznačně preferují použití Disavow Tool na úrovni celých domén. V našich podmínkách by takové řešení mohlo být vhodnější, protože mazání odkazů, které vadí Google, může mít dopad do vašich výsledků u Seznamu, který na některé odkazy může nahlížet odlišně. Sám se přikláním spíše k ručnímu mazání.

Klíčová slova (now provided)!

Na začátku roku nám Google udělal radost v Google Webmaster Tools začal zobrazovat přesnou výkonnost klíčových slov. To nejspíš ukončí veškeré pokusy o studie CTR, teď už si vlastní výkonnost a různé závislosti můžete zkoumat sami, jak v článku ukazuje Michael King.

Klíčová slova v GWT
Vítejte zpět, klíčová slova!

Vztahy a komunity

Jak obracet vztahy v odkazy je perfektní návod na blogu LunaMetrics. Využívejte Twitter, možností pokročilého hledání na Facebooku (v US rozhraní), databáze zákazníků nebo komentující na svém webu, abyste našli lidi, kteří na vás mohou odkázat.

Dav
Tady někde jsou lidé, co na vás odkáží. Autor: http://www.flickr.com/photos/victoriapeckham/

Předsevzetí pro 2014

.

Julie Joyce doporučuje 14 předsevzetí pro rok 2014 pro linkbuildery. Vypíchnul bych brainstorming a pravidelnou kontrolu odkazového profilu.

Kompetitivní analýza konkurence

Jak přechytračit své konkurenty za pomoci kompetitivní analýzy? SkyRocketSEO poradí, jak na to. Naučte se zjistit, které stránky a jaký obsah pomáhají vaší konkurenci a naplánujte, jak těchto znalostí využít ve svůj prospěch.

idealni-odkaz
Jak vidí ideální odkaz SkyrocketSEO. Zdroj: skyrocketseo.com

Obsahové inspirace

Pro získávání odkazů je třeba obsah, jak na něj v nudných oborech? Nechte se inspirovat výběrem 10 blogů z totálně nudných oborů na HubSpotu. Do zítřka se také můžete přihlásit do kurzu vytváření obsahové strategie zdarma na webu coursera.org.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

1 komentář

Vše o budování zpětných odkazů