Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 6/2014

Druhý únorový víkend je pomalu pryč a je čas na další dávku článků z oboru linkbuildingu.

Jak překonat tvůrčí blok

Nedávno jsem tu odkazoval článek o tom, jak se dostat ze slepé tvůrčí uličky, do níž se každý linkbuilder může dostat. Julie Joyce na Serach Engine Land v týdnu napsala hodnotný článek na totéž téma – jak překlenout zeď v linkbuildingu. Můj osobní oblíbený postup je projíždění blogrollů a dalších odkazů na spřátelené weby.

Omezení vyhledávacích nástrojů na Google

Asi jste zaregistrovali, že Google z pokročilých nástrojů ve vyhledávání odstranil filtr na diskuse a blogy, zůstaly pouze nákupy, knihy a aplikace. Slovenský web Tak.sk nabízí řešení. Protože výsledky obou filtrů nikdy nebyly stoprocentní, doporučím vám se dobře naučit kombinovat pokročilé vyhledávací operátory.

Omezení vyhledávacích nástrojů Google
Omezení vyhledávacích nástrojů Google. Diskuse a blogy již chybějí.

Penalizace a rešení

.

 Moc hezký přehled různých penalizací a vývoj jejich řešení v čase přináší článek na isoosi.com. Spousta hezkých grafů pro jednání s klienty, co by chtěli být moc hrr. Jsem rád, že s penalizacemi nepřicházím do styku často, u nás je to navíc téma, které se řeší tak nějak pod pokličkou. Pokud jste nečetli, připomenu zde svou případovou studii o řešení manuální penalizace u Google.

Vizualizace analytických dat

Tímto odkazem trošku odbočím mimo téma, ale návod, jak pracovat s Fusion Tables pro vizualizaci dat z Google Analytics si své místo zde zaslouží, protože správně uchopená data mohou být pro linkbuildera dobrým odkazovým aktivem, viz. více než 200 odkazujících domén pro datablog na iHned.cz. Nemusíte hned běžet zakládat datový blog, ale zamyslet se na vhodnými daty pro vaše aktivity se určitě můžete.

Dnes toho nebylo moc, ale kvantita není to, co se počítá.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů