Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 7 – 2014

Únor se přehupuje do druhé poloviny, co zajímavého se objevilo v oblasti linkbuildingu v sedmém kalendářním týdnu?

„Zasloužené“ odkazy

Koncept zasloužených odkazů asi nejlépe koresponduje s představou white hat linkbuildingu. Prostě na vás někdo odkáže, což se může odehrát z různých pohnutek. Blog 4th Media se zaměřil na zajímavé souvislosti mezi přirozeným sdílením přes odkazy a sociálním sdílením na Facebooku. Přirozených odkazů je pochopitelně silná minorita:)

Penalizace brandu

Na blogu Screaming Frogu vyšel fajn článek s radami, co dělat, pokud se Google rozhodne penalizovat váš brand. Některé nepřekvapí (link audit, osolte PPC), jiné jsou zajímavé. Na příkladu některých posledních penalizačních afér je ještě hezky vidět, jak vám i taková nepříjemná událost může také získat odkazy z míst, kde byste s nimi nikdy nemohli počítat.

Guest blogging 2014

MultipleStreams píší o tom, jak dělat guest blogging  tak, aby fungoval, jak má. Dozvíte se třeba také, jak hledat vhodné weby přes účty na Twitteru.

Linkbuilding podle Mike Kinga

.

Pedro Harrea sepsal obsáhlý článek, který shrnuje přednášku Mike Kinga na University of New York. Tématem byl „linkbuilding prováděný správně„. Čtení je to opravdu dlouhé.

Linkbuilder a linkbuilding

Filip Podstavec hezky sepsal svou představu o tom, co je to linkbuilding a kdo je to linkbuilder. Článek jsem měl možnost vidět ještě před publikací a Filip vše definuje opravdu dobře, teď jen, aby se dostal k našim či vašim potenciálním zákazníkům.

A to je pro dnešek vše. Uniklo mi něco, doporučíte zajímavý článek?

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů