Vše o budování zpětných odkazů

Okamžitý benefit ze social medií? Ano, lze.

Na sociální sítě leckdo jen nadává, že je to žrout času, otravná sbírka duck face či miminkovských fotek. Pravdou je, že i tam platí, že jaký si to uděláš, takový to máš. Případ z nedávné praxe je toho krásným důkazem.

Michal Kubíček před nějakým časem opustil služby Collabimu a přešel ke konkurenčnímu Semoru. Na Facebook včera vložil příspěvek, v němž chválí automatickou detekci URL a anchor textu na zadané adrese, což si jeho link buildeři pochvalují jako velkou úsporu času. S tím mohu jen souhlasit.

Přidal jsem tedy k příspěvku dotaz a odkaz na facebookový profil Collabimu. Zanedlouho se přidal i Martin Šimko a Jirka Koutný z Collabimu zaregistroval díky mému odkazu, že je řeč o jeho službě.  V diskusi jsme si vysvětlili, jak taková funkce funguje a voila! Dnes, za necelý den, Collabim tuto funkci umí také a moje rutinní činnost bude zase o něco jednodušší. Nebudu dělat chyby při kopírování anchor textů nebo URL, čímž se nakonec také sníží zátěž Collabimu při jejich reportování. Vyhráli jsme snad oba.

.

A aby nebyl všemu konec, do diskuse dorazil i Vít Michálek, provozovatel Semoru a zajímal se o další funkce, které by se nám líbily. Tím se otevírá další potenciál pro vylepšení služeb.

Tak si představuji péči o klienty v sociálních sítích. Loni na podzim se mi díky tomuto článku a jeho šíření na Facebooku povedlo snížit sazbu hypotéky mimo refix období z 5,29% na 2,99% a od té doby vím, že na sociálních sítích stačí být aktivní i jako uživatel.

A poučení pro link buildery? Příběhy nesou odkazy, viz. tento článek. West Jet takto se svým Vánočním videem získali skoro 1000 domén odkazujících na jejich video.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


Diskuse z Facebooku

O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

3 komentáře

Vše o budování zpětných odkazů