Vše o budování zpětných odkazů

Collabim spustil automatické reporty

Collabim, tuzemský online nástroj pro správu a spolupráci v SEO v pátek opět prokázal, že dovede uživatelům ušetřit čas. Reportování klientům zabere mnoho času, proto Collabim představil automatické reporty pro spravované weby.

V hlavním menu spravované stránky přibyla záložka Reports, v niž můžete nastavit, co vše má report obsahovat. Mimo základního přehledu návštěvnosti a jejích trendů lze přidat i přehled pozic na klíčová a brandová slova. Pokud nechcete do reportu dávat všechna klíčová slova, která máte v seznamu, lze vybrat pouze některá a to kliknutím na ikonu hvězdičky v seznam těchto slov star_off_collabim.

Reporty v Collabimu
Takto vypadá nastavení reportů v Collabimu


Samozřejmostí je výběr období, které má report pokrývat. Poté už stačí jen si nechat report odeslat, přijde vám ve formátu .docx.

.

Report je samozřejmě editovatelný, hned v úvodu chytře nabízí prostor pro komentování a shrnutí výsledků za dané období, pak následují hard data, procenta, grafy a tabulky.

V současnosti jsou reporty dostupné pro všechny uživatele, do budoucna by měly být přístupné pouze platícím uživatelům. Pro váhající uživatele free verze tak další plusový bod do seznamu výhod, pro něž se oplatí přejít na některý z placených tarifů.

Tip: Prohlédněte si vzorový report Collabimu.

Do budoucna by Jirka Koutný mohl ještě přidat možnost odeslat report přímo klientům v předem nadefinovaném čase. Ne vždy je potřeba doplnit komentáře, některým klientům postačí čistá data.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů