Vše o budování zpětných odkazů

LinkLog: zajímavé čtení o zpětných odkazech (26.1.2018)

Po delší době se vracím k formátu LinkLog, který shrnuje zajímavý obsah ze světa link buildingu. Pojďme na to.

Co dnes servírujeme?

Změnit odkazy namísto redirectu?

V BuiltVisible v praxi vyzkoušeli, jestli se po změně brandu a tudíž i domény nevyplatí raději oslovit weby, které na vás odkazují, s prosbou o změnu odkazu. Běžný postup je nechat vše na přesměrování, protože jak Google, tak Seznam tvrdí, že přenesou vše a to jak přes 301, tak 302. Jak to u BuiltVisible dopadlo si můžete přečíst zde.

Principy, co fungují v e-mailech

Jestliže zkoušíte odkazy získávat i bez placení, oceníte tipy na principy, které se osvědčily v e-mailem ostatním. Na SearchWilderness je najdete v článku o úspěšných signálech z mailových kampaní.

Osobně se žebrotě snažím věnovat vždy tam, kde vidím existující příběh. To znamená blog rolly, stránky s doporučenými informacemi a podobně. Funguje to, ale celou kampaň na tom nepostavíte.

Finty pro sdílenější obsah

Na blogu SpinSucks najdete přehled triků, které zvyšují šance na sdílení obsahu. Klasika, která nestárne.

Taktiky spojené s obrázky a prezentacemi

Že na Filipínách od odkazech umějí přemýšlet, nás naučil už Jason Acidre. Sharprocket občas vystřelí podobně inspirativní kousek. Aktuálně například taktiky, které jsou spojené s obrázky nebo prezentace.

.

Mně se zamlouvá využití lokálního fotografa nebo aktivity okolo externích webů, kde máte vlastní obsah, jako je Flick nebo Slideshare. Čtěte zde.

Tipy pro sledování konkurence

Pěkný přehled postupů na sledování konkurence jsem našel na SearchClap. Zmiňují jak standard v podobě alertů od Ahrefs či Link Intersect tamtéž, tak třeba méně obvyklé hledání pomocí autora či jeho fotky a využití dat o sdílení obsahu.

Četli jste něco zajímavého vy? Podělte se v komentářích.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

2 komentáře

Vše o budování zpětných odkazů