Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č.1/2014

Je tu neděle a s ní výběr zajímavých článků ze světa zpětných odkazů. Jako jedno z mála předsevzetí do nového roku jsem si slíbil, že neděle nebudu flákat a tento sumář tak bude vycházet opravdu pravidelně.

The Meld

Barrie Moran na themeld.co.uk napsal moc hezký článek, který jde proti současnému trendu házení linkbuildingu do odpadkového koše. Tvořit obsah můžete jak chcete, ale odkazy k němu samy nepřijdou. Vždy jim musíte pomoct, pokud tedy nejste zavedené médium. Stačí se jen primárně nezaměřovat na SEO cíle. Je takké snazší získat odkaz od někoho, s nímž už máte nějaký vztah, než naprostého cizince. Ergo, cesty k odkazům se prodlužují, cíle ale zůstávají.

Eric Ward článek

Eric Ward před koncem roku rozebral, jak stránka s texty písní Rap Genius pohnojila dobrou strategii svojí hamižností. Pro ty, co případ nezaregistrovali, Rap Genius se pokusili vytvořit něco, jako affiliate program pro blogery, ale trvali na odkazech s konkrétními klíčovými slovy. Když to prasklo, stránka velmi rychle dostala penalizaci. Sami svůj příběh popisují zde. Po 10 dnech se jim povedlo penalizaci částečně odstranit. Brandové odkazy z mediální kauzy od velkých médií jim už ale nikdo nevezme.

SEO Playbook 2014

Off-page faktory v roce 2014 rozebírají na Search Engine Land. V článku zdůrazňují, že do linkbuildingu čím dál víc zapadá budování vztahů a networking. Rozhodně se jedná o výživný článek, který byste si měli přečíst. Je škoda, že náš webový prostor je tak výrazně menší oproti zahraničnímu, že leckteré techniky a postupy se tu dost těžko realizují, nebo mají velmi slabé výsledky.

Boom marketing logo

100 článků z roku 2013, které dokazují, že link building žije dál, najdete hezky pohromadě na blogu Boom Online Marketing. Jedná se o velmi povedenou sbírku, než to všechno přečtete s vstřebáte, bude březen.

Link Research Tools logo

LinkResearchTools jako obvykle publikují výživný článek jak bojovat s penalizacemi Google. Celkem 162 dotazů a odpovědí se točí okolo Disavow Tool. Radost ze čtení vám může trošku kazit, že některé rady jsou vyloženě vázané na jejich placený nástroj Link Detox.

Typy lidí

Jaké typy lidí vám pomohou získat odkazy? Opět troška psychologie na Search Engine Land. Společně s vědomím, proč lidé odkazují a sdílejí, mohou informace v článku posunout vaše odkazové aktivity dále.

TopRank blog logo

.

Mírně odbočím k obsahovému marketingu, který může být inspirací pro odkazové strategie. TopRank blog připravil přehled 11 ebooků, které vás nasměrují do roku 2014. To už je slušná halda obsahu k přečtení.

11 stfrategií Brian Dean

11 nevyužívaných strategií k propagaci obsahu představil Brian Dean na Search Engine Watch. Některé tipy u nás opět moc fungovat nebudou, například rozšíření Google+ pořád ještě není dobré. Jiné jsou naopak podařené, využíváte například odesílání mailů v určité časy? Mrkněte na Boomerang, který funguje v Gmailu nebo MS Outlooku.

Tak a to je pro dnešek vše. Doporučíte mi také nějaký zajímavý článek z oboru? V komentářích je místa dost:)

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů