Vše o budování zpětných odkazů

Zpětné odkazy zdarma – díl 2.

V dalším – druhém – díle mého seriálu o tipech na získání zpětných odkazů zdarma se podíváme, jak se  dostat k neoptimalizovanému odkazu, přičemž ale naše kýžená  slova dostaneme do titulku stránky a nadpisových tagů. Kam se tedy podívat?

Radím rád

ontolaTím místem je online poradna Ontola. Ta v české verzi nabízí možnost i anonymně položit  otázku na jakékoliv téma a počkat si na odpověď. Pokud zde tedy chcete  umístit odkaz na svůj web, musíte najít otázku, na niž byste mohli odpovědět tak, že do odpovědi vložíte i svůj odkaz.

Na mé téma se nikdo neptá

.

Tento postup samozřejmě může fungovat ve velmi malém počtu případů. Spektrum položených dotazů je široké, ale zrovna vaše téma zde být nemusí. Tudíž je třeba si pomoct a otázku, na niž budeme chtít odpovědět, si prostě položte sami.  Ideálně si pro otázku a odpověď zvolte jinou IP adresu a samozřejmě si dopřejte časový rozestup mezi oběma akcemi.

Optimalizace

Jak jsem předeslal výše, vložený odkaz nebude optimalizovaný na vaše klíčové slovo, to ale do stránky dostaneme díky dobře položené otázce na pozici titulku a taktéž do nadpisu H2. Odkazy na Ontole zatím nemají nofollow atribut a jednotlivé stránky jsou poměrně rychle  indexovány.

Závěr

Takto umístěné odkazy na Ontole nemusejí být věčně. Některé po čase neprojdou kontrolou a správci stránek z kódu odstraní odkaz, resp. jej převedou na  běžný text. V tomto okamžiku ale poměr cena/výkon u takového  odkazu jednoznačně stojí za jeho získání. Samozřejmě nemusíte zůstat jen  jen u Ontoly, podobných poraden  je na českém internetu povícero. Jen se prosím nepokoušejte žádnou ze služeb zaspamovat.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

4 komentáře

Vše o budování zpětných odkazů