Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 10

Uplynulo dalších sedm dní, je tu neděle a s ní další porce relaxačně-vzdělávací četby na téma linkbuilding a SEO obecně.

První výkop směřuje na tuzemskou půdu a to k příspěvku Monitorování příležitostí k link buildingu od Filipa Podstavce. Velmi výživný manuál si zaslouží vztyčený palec.

Z webu State of Search doporučím článek Link Building – Learning Lessons from Sales and Business na téma, jak mohou obchodní postupy přispět k rozvoji linkbuildingu. Autor uvažuje v intencích uvádění produktu na trh – vývoj, vyladění, dodávka. Nadávkem dostanete pěkný Google Spreadsheet k vyhodnocování cílů.

Pět praktických tipů pro lokální byznys nabízí Search Engine People. Web mimochodem používá Comment Luv, takže komentář tak dostanete i odkaz.

Search Engine People dnes uvedu ještě jednou a to díky příspěvku zaměřeném na postup hledání potenciálu pro zpětné odkazy na Twitteru.

.

Zásadní spreadsheety pro analýzu sociálních médií najdete na Mashable. Možnosti Google Docs pro vytváření analýz vypadají slibně, poslední dobou jsem na dané téma přečetl poměrně dost příspěvků a vám doporučuji totéž.

Jako poslední využiji příležitosti a zalinkuji můj nový mikroblog Rychlovka. Hledal jsem prostor, kam odkazovat na věci, které jsou stručné na můj hlavní link building blog nebo se mi nehodí na Twitter kanál.

Jako obvykle končím s výzvou, abyste se podělili o zajímavé články, na něž jste narazili vy.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

Komentuj

Vše o budování zpětných odkazů