Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 49

Po mnoha víkendech bez aktualizace se mi v záložkách nakupily nějaké články, které bych vám rád doporučil.

Vertical Measures připravili seznam 50 ultimátních zdrojů a nástrojů pro link building. Ledasco budete znát, ale pár méně známých odkazů jsem tam našel i já. Z téhož zdroje pochází i přehled šesti typických odpovědí na pokusy o získání odkazů a jak se s nimi poprat nebo video, proč miluji návody zdarma.

Z Filipín dorazil seznam 37 akčních tipů od více či méně známých expertů na link building. Tento typ článků mám rád, protože často obsahuje velmi konkrétní rady. Rozhodně si na něj nějakou tu desítku minut vyčleňte.

Matt Cutts nás navádí, abychom použili disavow tool, i když nemáme žádnou penalizaci. Matýska je třeba brát s rezervou, pokud už nějaké odkazy z minulosti už nechcete, je lepší je zkusit odstranit sám, nebo počkat, až majitel webu neprodlouží doménu, což se v případě nekvalitních webů dřív nebo později stane.

Tradičně kvalitní Jason Acidre doporučuje, jak zpracovávat pokročilé kampaně na budování odkazů. Článek mi přišel docela dost inspirativní, i když v našem prostředí takovouto cestu asi moc lidí nevyužije.

.

Julie Joyce na SE Watch představila 30 rychlých a snadných tipů, jak zvýšit odkazovatelnost své stránky.

Můj oblíbený SEO Theory už na konci října vydal dobrý článek o mýtech, které poškozují link building.

A ruský mráz nakonec, Yandex prý od příštího roku bude testovat algoritmus, který u komerčních stránek nebude brát odkazy jako hodnotící faktor.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

1 komentář

  • Parádní články. Těch 37 tipů jsem nestihl přečíst, ale některé jsou přínosné. Hlavně některé ty aplikace, ale za 137 dolarů je to moc. Jinak v Yandexu jsou hlavně ty zahraniční web než české, že?

    Moc jsem nepochopil to s tím komixem.

Vše o budování zpětných odkazů