Vše o budování zpětných odkazů

Nedělní čtení – týden č. 5

Přeji příjemnou neděli. Poslední den před nástupem pracovního týdne je ideálním časem pro trošku rozšíření obzoru, takže si pojdme dát pár odkazů na doporučenou (nejen) linkbuilding četbu.

Panda  survival guide

Drago na 404m.com sumarizuje, jak přežít další vlny Pandy od Google. Pro linkbuilding je zásadní hlavně omezit používání více odkazů se stejným anchor textem na jedné stránce. Těm, kteří při optimalizaci používají hlavu, je tohle pravidlo jasné. Na jednu URL stačí jeden odkaz a pokud byste chtěli tlačit stejné klíčové slovo na více stránek,   je něco špatně s vaší on-site optimalizací.

Mýty a fakta

.

Julie Joyce ve svém postu Co mě naučilo 10 000 vybudovaných linků o třech top linkbuildingových mýtech na základě svých zkušeností polemizuje se základními dogmaty linkbuildingu a přidává tři osvědčená fakta.

Google straší

Luis Allport se v příspěvku s bulvárněji laděným titulkem Gooogle chce, abyste se báli zamýšlí nad tím, jak Google systematicky straší webmastery a SEO specialisty a doporučuje se nenechat vystrašit. Zajímavě zní rozhodně věta o popření white hat konceptu, protože jakékoliv budování odkazů jde proti tomu, jak Google definuje nepřirozeně vznikající odkazy. V  článku staršího data si tak můžete zopakovat, jak s odkazy pracovat tak, aby aktivity nebyly nebezpečné pro stránku, na níž pracujete.

Co zajímavého jste četli vy? Napište mi do komentářů.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

1 komentář

Vše o budování zpětných odkazů