Vše o budování zpětných odkazů

Pinterest a linkbuilding

Pinterest je nová stoupající hvězda mezi sociálními sítěmi a pro anglicky mluvící marketéry je novým El Dorádem a zdrojem trafficu. Využití současně ale nabízí i pro SEO. Pinterest totiž relativně ochotně odkazuje na stránky, z nichž čerpá obrázky. Odkazy jsou dofollow a doména důvěryhodná. Co víc si přát.

Jak vypadají odkazy z Pinterestu?

Z každého jednotlivého pinu mohou vést až tři odkazy, jak ukazuje obrázek níže.

Pinterest a zpětné odkazy

První odkaz přidá Pinterest sám a jako anchor text je použitý název domény. Link ale vede přímo na stránku, kde se původně nacházel obrázek. Slovíčko původně v předchozí větě je záměr, Pinterest totiž prozatím poměrně sporně vše nahrává na své servery, autorská práva sem, autorská práva tam. Výměnou za to jde zpětný odkaz a v mnoha případech návštěvnost, takže se zatím nikdo velice nebouří.

Druhý odkaz je ukrytý pod obrázkem a vede na stejnou URL, jak odkaz první.

Třetí odkaz můžete vložit do popisku daného pinu. Pinterest jej podle potřeby zkrátí.

Hledání linkbuilding potenciálu na Pinterestu

Tip je vhodný opět spíše pro anglicky psané weby, ale je možná dojde uplatnění i u nás. Pomocí Pinterestu totiž lze najít weby, které se později můžete pokusit oslovit za účelem získání odkazu.

.

Nejprve si ale musíte vybrat klíčová slova, přes které budete hledat piny, které vás dovedou k cíli. Zkuste začít s názvem značky (např. Nike) , názvy vašich produktů (Nike 6.0), klíčových slov spojených s vašimi produkty (např. sportovní boty) nebo názvy kampaní (např (Nike/RED). Z nalezených výsledků se zaměříte na ty, které nevedou přímo na vámi vlastněnou doménu.

Podporujte Pinterest

Pinterest zatím v Česku nemá moc potenciál. Čeká na svou popularizaci, než o něm začne psát někdo „větší“. Zkuste Pinterestu pomoci sami. Stejně jako Facebook, G+ nebo Twitter, má i Pinterest své tlačítko. Dejte jej na web, moc místa nezabere a jeden dobrý pin znamená odkazy pro vás a možná i návštěvnost. Ta nejspíš nepovede ke konverzi, ale propagace značky se nakonec také počítá.

Tip na konec: zkuste se podívat na můj článek 5 Pinterst rozšíření pro Google Chrome.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

3 komentáře

Vše o budování zpětných odkazů