Vše o budování zpětných odkazů

Zpětné odkazy zdarma – díl 1.

.

Rád bych dnes zahájil nový nepravidelný seriál, v němž budu nabízet tipy, jak získat zpětné odkazy zdarma. V každém dílu představím jednu možnost, jak zpětný odkaz získat a to pouze investováním vlastního času a znalostí. Zbývá ještě doplnit, že cílem nebude vždy jen odkaz samotný, ale i možnost získání přímých návštěvníků.

Heuréka!

Prvním tipem, který rád používám pro zpětné odkazy na eshopy,  je cenový vyhledávač Heuréka. V detailních popisech jednotlivých produktů na Heuréce mají uživatelé možnost přidávat sami recenze, které buď napíší sami přímo na webu srovnávače, anebo odkážíLogo Heuréka na recenzi externí. A zde leží uvedená možnost, jak zdarma získat zpětný odkaz a to dokonce optimalizovaný na vaše klíčové  slovo. Produktové stránky Heuréky mívají velmi často i nějaký rank a dobře se umísťují v SERP, takže získaný odkaz se bude kvalitou lišit od katalogového zápisu.

Bez dobrého obsahu to nepůjde

Věc má samozřejmě mírný háček, tak jako u všech linkbuildigových aktivit musíte totiž mít obsah, na který chcete odkázat. Pokud tak chcete propagovat nějaký eshopový produkt, musíte k němu napsat nejdříve nějakou recenzi a neodkazovat jen obvyklou stránku s nabídkou eshopu. Recenze by měla mít určitou  kvalitu, protože návštěvníci Heuréky mají možnost recenze hodnotit a na odkaz vedoucí na negativně hodnocenou recenzi vám nikdo neklikne.

Co získáte?

Vložením externí recenze na Heuréku získáte dva  dofollow zpětné odkazy (jeden s titulkem recenze a druhý a anchor textem Celá recenze na …) a potenciál pro přímé návštěvníky. Pokud je přivedete na recenzi, která dále odkazuje na konkrétní eshop a bude dobře napsaná, je slušná šance, že návštěvník u vás může i nakoupit. Odkaz  z Heuréky je tedy zdarma, jediné případné náklady můžete mít s recenzí, pokud ji nemůžete zajistit vlastními silami.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

4 komentáře

Vše o budování zpětných odkazů