Vše o budování zpětných odkazů

Zpětné odkazy zdarma – díl č.5 o diskusních fórech

Už pátý příspěvek na téma zpětných odkazů zdarma zaměřeným na všeobecné postupy hledání diskusních fór vhodných pro linkbuilding.

Proč fóra?

Diskusní fóra jsou vhodným cílem pro linkbuilding. Vhodný obsah kombinují s reálnými návštěvníky a zpětné odkazy v nich umístěné tudíž mohou přinést dvojí ovoce. Posun v SERP a reálné návštěvníky. Zároveň se jedná o techniku, která je při špatném provedení za hranou vkusu. Pokud takto chcete odkazy umísťovat, musíte vhodná fóra najít, což bývá někdy kámen úrazu a proto nabízím, co se osvědčilo mě.

Hledání pro začátečníky

.

Nejjednodušším způsobem je ve svém oblíbeném Google vyhledávači zadat kombinaci Vaše klíčové slovo+forum. To napadne asi každého. Dále můžete zkoušet Vaše klíčové slovo+diskuse.  Ne každé takové forum bude ale vhodné pro umístění odkazů. Existuje ale způsob, jak najít konkrétní témata a to v mnohem větším počtu, proto zkuste následující postup.

Použijte osvědčené značky

Kolik systému pro provozování diskusního fóra znáte? PhpBBB, vBulletin nebo Simple Machines napadnou asi každého. Zkuste si proto svou vyhledávácí frázi upravit na Vaše klíčové slovo+phpbb (případně dosaďte název jiného systému). Výsledky vás mile překvapí. Většina těchto fór umožňuje mít odkaz v profilu (bez optimalizace), nebo v podpisu či příspěvcích a to včetně optimalizace. Připravte si do zásoby seznam všech možných systému pro diskusní fóra a můžete začít hledat.

Fuj spam

Nemá smysl bezhlavě trousit odkazy. U všech svým příspěvků doporučuji, abyste se snažili postupovat v rámci etiky. Poté, co si vytvoříte seznam diskusí, kde byste chtěli mít odkazy, založte si na nich účet a zapojte se do diskuse. Diskutujte na více místech a snažte se být přínosní. Odkazy mají čas a v diskusích se mohou objevit mnohem později…

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

3 komentáře

Vše o budování zpětných odkazů