V Google Webmaster Tools se, nejspíše jako další konstruktivní aktivita v boji za web bez spamového obsahu, objevila nová funkce. Díky ní se, podle mě i zpětně, dozvíte, jestli Google provedl jakýkoliv ruční zásah proti vašemu webu.

V sekci GTW v záložce Návštěvnost z vyhledávání nově přibyl odkaz Ruční zásahy. Zde se přesně dozvíte, zda váš web má problém. Pokud ano, vypadá to následovně, screenshot je z účtu, který nemá plná práva.

Ruční zásahy v GWT
Ukázka oznámení o aplikaci ručního zásahu na část webu.

Bohužel v případě nepřirozených odkazů se nedozvíte, které by to měly být.

Pokud máte k účtu v GWT plná práva, objeví se i tlačítko s možností požádat o kontrolu.

Ukázka oznámení o aplikaci ručního zásahu na část webu .
Ukázka oznámení o aplikaci ručního zásahu na část webu u účtu s plnými právy.

Pokud jste svůj odkazový profil již čistili, můžete o kontrolu požádat. Pokud ne, tlačítko bych rozhodně nemačkal:)

Doporučuji shlédnout i video, na němž Matt Cutts vysvětluje, jaké situace mohou vést k tomu, že takovou zprávu od Google dostanete. V něm Matt mimo jiné potvrzuje, že se budou snažit ukazovat ukázky odkazů, které Google nechce započítávat a jejichž získávání byste se měli vyhnout. Kromě mazání odkazů doporučuje i používání Disavow Tool v případě, že nedovedete odkazy odstranit. Teprve poté se můžete pokusit požádat o novou kontrolu webu ze strany Google.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!.

.

4 KOMENTÁŘE

  1. Jednou to přijít muselo, nicméně je to velice kontroverzní… Jsem zvědavý, jaké s tím budou zkušenosti, protože by se to mohlo stát zbraní hromadného ničení konkurence.. Jak google pozná, že jste „nepřirozené“ odkazy rozeseli vy, a nebo konkurence s cílem vás poškodit?

  2. Přesně to samé, konkurenční boj, napadlo i mne. Příliš mnoho otazníků a dohadů koluje kolem odkazů a distancování se od nich.

  3. Je to divné, jak google zařídí, aby nikdo tohoto nezneužíval. Každopádně se alespoň na vrcholek vyhledávače nedostane někdo, kdo si postup zaplatil. Jsem zvědav, jak se s tím popere Seznam, je stále krapet pozadu..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here