Vše o budování zpětných odkazů

Google vám zpětně sdělí, zda provedl manuální penalizaci webu

V Google Webmaster Tools se, nejspíše jako další konstruktivní aktivita v boji za web bez spamového obsahu, objevila nová funkce. Díky ní se, podle mě i zpětně, dozvíte, jestli Google provedl jakýkoliv ruční zásah proti vašemu webu.

V sekci GTW v záložce Návštěvnost z vyhledávání nově přibyl odkaz Ruční zásahy. Zde se přesně dozvíte, zda váš web má problém. Pokud ano, vypadá to následovně, screenshot je z účtu, který nemá plná práva.

Ruční zásahy v GWT
Ukázka oznámení o aplikaci ručního zásahu na část webu.

Bohužel v případě nepřirozených odkazů se nedozvíte, které by to měly být.

.

Pokud máte k účtu v GWT plná práva, objeví se i tlačítko s možností požádat o kontrolu.

Ukázka oznámení o aplikaci ručního zásahu na část webu .
Ukázka oznámení o aplikaci ručního zásahu na část webu u účtu s plnými právy.

Pokud jste svůj odkazový profil již čistili, můžete o kontrolu požádat. Pokud ne, tlačítko bych rozhodně nemačkal:)

Doporučuji shlédnout i video, na němž Matt Cutts vysvětluje, jaké situace mohou vést k tomu, že takovou zprávu od Google dostanete. V něm Matt mimo jiné potvrzuje, že se budou snažit ukazovat ukázky odkazů, které Google nechce započítávat a jejichž získávání byste se měli vyhnout. Kromě mazání odkazů doporučuje i používání Disavow Tool v případě, že nedovedete odkazy odstranit. Teprve poté se můžete pokusit požádat o novou kontrolu webu ze strany Google.

❤ Chcete se naučit získávat odkazy? Přijďte na školení link buildingu!


O autorovi

Zdeněk Dvořák

Link builder na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy.

4 komentáře

  • Jednou to přijít muselo, nicméně je to velice kontroverzní… Jsem zvědavý, jaké s tím budou zkušenosti, protože by se to mohlo stát zbraní hromadného ničení konkurence.. Jak google pozná, že jste „nepřirozené“ odkazy rozeseli vy, a nebo konkurence s cílem vás poškodit?

  • Přesně to samé, konkurenční boj, napadlo i mne. Příliš mnoho otazníků a dohadů koluje kolem odkazů a distancování se od nich.

  • Je to divné, jak google zařídí, aby nikdo tohoto nezneužíval. Každopádně se alespoň na vrcholek vyhledávače nedostane někdo, kdo si postup zaplatil. Jsem zvědav, jak se s tím popere Seznam, je stále krapet pozadu..

Vše o budování zpětných odkazů